Myslíte, že by mohlo přestup do Liberce ještě něco zhatit?

Žádné potíže neočekávám. Já se s tureckým klubem nerozešel ve zlém. Mám s vedením dobré vztahy. Naopak myslím, že budou k přestupu vstřícní. Věřím, že ve čtrvtek se připojím k mužstvu Liberce.

V Turecku jste měl smlouvu ještě na jeden rok. Proč jste se rozhodl k návratu do české ligy?

Důvody byly dva. Za prvé začal klub dávat přednost mladým hráčům a se staršími již moc nepočítal. To byl asi hlavní důvod. A za druhé jsem se chtěl vrátit domů kvůli rodině. Kromě půl roku ve Spartě jsem byl vlastně čtyři roky mimo domov.

Proč jste se nakonec rozhodl pro Liberec? Měl jste nabídku i z jiných klubů?

Konkrétní nabídku jsem měl pouze z Liberce, který projevil největší zájem. Bylo to celkem rychlé, rozhodoval jsem se jen několik hodin. Myslím, že Liberec je dobrá volba.

Znáte někoho ze současného kádru Liberce?

Ani ne. Znám jen Petra Papouška, Zbyňka Hauzra a Ivana Hodúra. Ale nevidím v tom žádný problém. Liberec má dobré mužstvo.

Mluvil jste již s trenérem Michalem Zachem?

Ano. Měli jsem v úterý dopoledne informativní schůzku. Mám z ní dobrý pocit. Řekli jsme si svá očekávání. Trenér ode mne čeká především zvýšení zkušenosti v mužstvu.

A s jakým cílem jdete do Liberce vy?

Rád bych získal titul, který mi stále chybí. A Liberec má vždycky ty nejvyšší ambice. Letos do poslední chvíle bojoval o titul a o druhé místo. Škoda, že to nevyšlo.

Takhle si zahrajete „jen“ Pohár Intertoto. Jak se na něj těšíte?

Já jsem ho ještě nikdy nehrál. Bude to má premiéra. Ale pokud vím, je poměrně reálná šance se z něj probojovat do Poháru UEFA.

Kdy jste naposledy hrál na stadionu U Nisy?

Před dvěma lety se Spartou, kdy jsme v Liberci ještě s trenérem Jaroslavem Hřebíkem 0:2 prohráli. Pokud si dobře pamatuji, byla to moje jediná porážka v Liberci. Na stadion U Nisy jsem se vždycky těšil.