Výběr Libereckého kraje má v nominaci 19 hráčů. Na rozdíl od přípravných zápasů se zatím nikdo neomluvil, a tak by tým měl v kompletním složení vyrazit v pátek na jih Čech.

„Odjíždí se v pátek v sedm hodin ráno od sídla krajského svazu v Jablonecké ulici v Liberci,“ informoval manažer LKFS Jan König. „Trenéry jsou Zbyněk Houška a Luděk Kulhánek,vedoucím družstva Jindřich Görner a masérem Jiří Dvořák.“

Už v pátek po obědě naskočí liberecký výběr do prvního utkání ve skupině A proti Pardubickému KFS. Dalšími soupeři ve skupině jsou výběry Moravskoslezského kraje (v pátek v 18.40), Vysočiny a Jihočeského kraje (v sobotu). V neděli jsou na programu zápasy o konečné umístění.

Hrací doba je 2x40 minut s maximálně desetiminutovou přestávkou. Je povoleno střídání až pěti hráčů v utkání.

Týmy jsou tvořeny krajskými amatérskými výběry z fotbalistů hrajících (od 6. 4. 2007) maximálně v úrovni ČFL a kteří neměli ve své kariéře profesionální nebo neamatérskou smlouvu včetně zahraniční.

Startovat na turnaji nesmí hráči, kteří v oficiálním utkání startovali v jakémkoliv reprezentačním týmu ČR včetně juniorských.

Startovat na přeboru mohou hráči starší (ke dni 21. 6. 2007) 18 let. Právo startu nemají hráči, kteří jsou v současné době registrováni v zahraničích klubech nebo oddílech.

Vítěz turnaje má právo reprezentovat ČR v evropské části Regions Cupu.

Trenér Zbyněk Houška měl možnost vyzkoušet své svěřence ve dvou přípavných duelech. V Českém Dubu vyhráli nad tamním účastníkem krajského přeboru 4:0, naopak v konfrontaci s účastníkem ČFL Jabloncem B podlehli na Městském stadionu v Liberci 1:6. V tomto utkání se ale museli obejít bez devíti omluvených borců…

„Myslím, že v kompletním složení máme na turnaji v Písku šanci na slušný výsledek, i když úroveň jednotlivých výběrů je celkově pro všechny trochu neznámou,“ soudí trenér Zbyněk Houška. „Každopádně třeba ve srovnání s východočeskými výběry máme trochu handicap v nižším počtu klubů v divizi. Těch zástupců tam má Liberecký kraj málo a myslím, že to svědčí o ne příliš dobré práci s mládeží, zejména v největších klubech kraje – Slovanu Liberec a FK Jablonec.“

V devatenáctičlenné nominaci LKFS jsou tři fotbalisté, kteří v právě skončené sezoně hráli divizi, patnáct z krajského přeboru a jeden z okresního přeboru.

Přehled nominovaných hráčů: brankáři Řezáč (Česká Lípa), Zajíček (Bulovka) – hráči v poli Uram, Hlava (oba Český Dub), P. Soukup, Lachman, Štrbák (všichni Višňová), Melka, Škréta, Zdražil (všichni Pěnčín–Turnov), Hrdina, Koblížek (oba Hlavice), Štěpánek, Kameník (oba Desná), Gottwald (Zásada), Martínek (Skalice), Makula (Železný Brod), Selinger (Sedmihorky), Bém (Pěnčín u Jablonce).