Na rozdíl od loňska, kdy se Hlavice až do závěru soutěže třásla o udržení, byla tentokrát v posledních kolech už v klidných vodách a dostala se dokonce v jednu chvíli do první poloviny tabulky. Nakonec skončila na devátém místě.

O situaci na manažerském postu v Hlavici informujeme na straně 20.

Slovan Liberec B si své poslední utkání s Velimí předehrál již ve středu (1:1). Soutěž vyhrál a postupuje do České fotbalové ligy, tedy třetí nejvyšší soutěže.

Sobotní zápas Hlavice v Chrudimi rozhodly hrubé chyby v obraně. První přišla už ve 4. minutě a domácí se ujali vedení. Poté nedal v 12. min. Košumberský po samostaném sólovém úniku, a naopak v 35. min. znovu Adámek a po další hlavické „hrubici“ přidal druhý gól. O minutu později se mohli hosté vrátit na rozdíl jediného gólu, ale z penalty po faulu na Herodese napálil Koblížek míč jen do tyče…

Do poločasu Chrudim přidala ještě třetí branku a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Domácí diváci už slavili, věděli, že toto utkání jejich tým již neztratí a že tedy divize bude pro Chrudim udržena i pro příští sezonu.

O třetím sestupovém místě v divizi vedle Sedmihorek a Ústí nad Orlicí nebylo před závěrečným kolem rozhodnuto. „Černý Petr“ nakonec připadl Hlinsku, naopak Chrudim, Choceň a Český Brod se zachránily.

V druhém poločase sobotního zápasu Chrudim již v úvodu zvýšila na 4:0 a od té doby se duel dohrával spíše z povinnosti…

Branky: 4., 35. a 51. Adámek, 45. Zvára. V 36. min. neproměnil Koblížek (Hlavice) pokutový kop. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 5:0. Diváků: 232. Hlavice: Suchý - Herodes, Košumberský, Kovář, Charuza - Hrdina, Koblížek, Mizera (76. Trita), Jedounek (46. Baranyk) - Dido, Hruška (46. Michálek).