Do klubu Scorpion

Pěnčín–Turnov hraje v sobotu od 17 hodin doma s Železným Brodem. Po něm je v plánu děkovačka s fanoušky a poté přesun hráčů i s manželkami a přítelkyněmi do Music Clubu Scorpion v Turnově k tradičnímu závěrečnému posezení po sezoně pro oba týmy dospělých – vítězné áčko, které postupuje do divize, a béčko, jež se drží v I.A třídě a k „mejdanu“ přijede po odehrání utkání v Dubici.

Republiková fotbalová soutěž se vrací do Turnova po několika letech půstu. Diváci se na divizi těší a turnovský stadion by se opět od podzimní části mohl stát postrachem soupeřů, i když o případném posilování kádru zatím vedení klubu neříká nic konkrétního.

Každopádně na první srpnový zápas v divizi chystá klub další velkou oslavu. Postup byl od začátku sezony jednoznačným cílem a Pěnčín–Turnov jej stvrdil již několik kol před koncem.

Zařazení do škatulky se nelíbí

Mužstvo VTJ Ještěd Liberec pokračuje ve vzestupu. Za několik let se z nejnižší okresní soutěže propracovalo na pozici lídra I.A třídy a již před dnešním zápasem v Dětřichově je jisté, že postup do krajského přeboru mu neunikne.

Oslava podle člena vedení klubu Josefa Šouna nebude nijak bombastická. „Po zápase si sedneme ve společenském klubu, řekneme si co a jak, dáme si pár limonád a půjdeme domů. My už máme ty postupy nějak zažité, jsme na ně zvyklí,“ říká s úsměvem Šoun, který popírá zvěsti, že by vojáci hned ve svém prvním roce působení v přeboru kraje chtěli zaútočit na postup do divize. „Tohle určitě v plánu nemáme.“ Vojenský klub ale mrzí, že se v souvislosti s výhrou 8:1 v minulém kole nad Zásadou dostal do „škatulky“ s některými podivnými výsledky, jež se objevily v nižších fotbalových soutěžích, zejména v přažském přeboru. Deník Sport zařadil výsledek VTJ Ještěd – Zásada ve svém přehledu mezi „divoké“.

Josef Šoun k tomu říká: „Tam přece nemohla být o nějakém ovlivnění řeč, o postupu bylo jasno. Redaktoři Sportu si asi nevšimli, že jsme v posledních sezonách dávali vždy přes sto gólů a dosáhli třeba uprostřed soutěže na výhru 15:1…“

Zájezd za dvacet tisíc korun

Velkolepě hodlají dnes pojmout oslavy premiérového postupu do krajského přeboru ve Vratislavicích.

Na utkání s Frýdlantem bude vstup zdarma, už od 16.30 začne na hřišti zábavný program. Připraveny jsou mimo jiné živá kapela, vystoupení skupiny aerobiku, o přestávce exhibiční zápas přípravky, po skončení břišní tanečnice a také vylosování vstupenek za celou sezonu, v němž jsou hlavními cenami zájezd od cestovní kanceláře v hodnotě dvacet tisíc korun, barevný televizor a DVD přehrávač. Nebude chybět ani bohaté občerstvení, například pečené sele zdarma.