O něm bylo rozhodnuto již dříve, takže posily z širšího kádru A–mužstva dostaly dovolenou, stejně jako trenér Petr Myslivec.

Ve včerejším utkání vedl mužstvo asistent Josef Lexa a musel zařadit několik dorostenců. Zda povede duo Myslivec – Lexa liberecké B–mužstvo i v příští sezoně ve třetí lize, to zatím není ze strany vedení FC Slovan oficiálně oznámeno, ale podle kuloárových zpráv se chystá změna.

Zápas se hrál ve velkém vedru, přesto byl zajímavý a nechyběly dramatické situace. Výbornou akci předvedl v 9. min.Věchet, na jeho centr si dobře naběhl mladý Srkal, ale těsně minul.

V krátké době potom padly oba góly. Ve 14. min. se Velimi povedla pěkná kombinační akce po pravém křídle a Křelina o tyč skóroval. Liberec B vyrovnal o čtyři minuty později zásluhou Zemanovy hlavičky po rohu Finklára.

V dalším průběhu první půle se několikrát vyznamenal domácí brankář Scholer, po změně stran se naopak musel více činit jeho protějšek Václavík. Nejvíce v 90. minutě, kdy Němec vystihl nedorozumění velimské obrany, ale trefil v tísni přesně postaveného gólmana hostů.

Trenér Lexa hodnotil: „Chtěli jsme se rozloučit vítězstvím, bohužel se to nepovedlo. V prvním poločase jsme byli málo aktivní, hosté nás docela přehrávali. V druhé půli se to zlepšilo, měli jsme šance, i když těch vyložených moc ne. Zkusili jsme pár kluků z dorostu, kteří by měli do béčka naskočit, takže v tomto směru utkání splnilo svůj účel.“

Branky: 18. Zeman – 14. Křelina. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Slovan Liberec B: Scholer – P. Novotný (78. Fišer), Ginzel, Jíra, Donát – Krasnický (61. Vít), Finklár (87. Vajda), Zeman, Srkal – Němec, Věchet.

Škorpil pobavil

Josef Lexa měl před včerejším zápasem zábavnou vložku v podobě četby deníku Sport, v němž bývalý trenér Slovanu Liberec a zároveň i samotného Lexy Ladislav Škorpil vtipkuje během svého působení na mistrovství Evropy do 21 let v Nizozemsku.

Škorpil na otázku ohledně složení sestavy ČR „21“ v dnešním zápase proti Srbsku oznámil, zjevně v dobrém rozmaru: „Při současné skladbě týmu bychom byli schopni zvládnou systém 2 – 3 – 5. Dokonce ti forvardi, kteří tu jsou, by takovou variantu přivítali. Dozadu by se nejvíc hodil kustod Čížek.“ – Proč zrovna on? – „V tomhle systému stáli obránci opření o tyč. Já měl dva takové v Liberci, jmenovali se Pilný a Lexa. Ti žvýkali stéblo trávy, jeden z nich byl místní kovář, druhý místní řezník. A když se blížila vozba soupeře, tak jeden z nich vždycky zařval: Nadežeňte mi ho. Spoluhráči to tak udělali a Lexa nebo Pilný kopli útočníka za ohradu. To byl úkol těchto obránců, který by splňoval i Čížek.“

Bývalého obránce Slovanu Lexu text pobavil: „Vím, jak to trenér asi myslel, má někdy legrační výroky. Potkávám se s ním, takže až ho uvidím, v první řadě se ho zeptám, jestli já jsem ten kovář, nebo ten řezník…“