Vzhledem k tomu, že skončili v lize až čtvrtí, se jim podstatně zkrátí dovolená. K letní přípravě nastoupí už 20. června a krátce poté, 7. nebo 8. července, již sehrají své první soutěžní utkání.

V 2. kole Poháru Intertoto poletí buď do střední Asie, nebo do Zakavkazska. Jejich soupeřem bude podle losu, který již v sídle UEFA proběhl, buď kazašský celek Tobol Kostanaj (v Kazachstánu skončil na druhém místě ligové tabulky), nebo gruzínské mužstvo FC Zestafoni, jež se umístilo ve své lize čtvrté. Tito dva soupeři se vzájemně střetnou v prvním kole Poháru Intertoto, v němž má zástupce České republiky volný los, v termínech 23./24. 6. a 30. 6./1. 7.

Slovanu je asi vcelku jedno, kdo ze zmíněné dvojice vyhraje. Každopádně s gruzínským fotbalem mají liberečtí fotbalisté již své zkušenosti. V roce 2002 vyřadili po tuhém boji v 1. kole poháru UEFA Dinamo Tbilisi.

První zápas 2. kola Intertota odehraje Slovan na hřišti soupeře, odveta na stadionu U Nisy se bude hrát v termínu 14. nebo 15. července.

Pokud by se Slovanu podařilo postoupit do 3. kola, o čemž fanoušci nepochybují, narazil by na mužstvo OFI Kréta, které skončilo v řecké lize na osmém místě.

Termíny 3. kola Poháru Intertoto jsou 21./22. 7. a 28./29. 7. Vítězný tým se potom již zařadí do druhého předkola Poháru UEFA, které se bude hrát 16. a 30. srpna. Tato data se zřejmě budou týkat i dalšího pohárového zástupce z regionu FK Jablonec.

Evropská fotbalová unie sice ještě oficiálně nepotvrdila, kdo bude z České republiky zařazen do druhého předkola a kdo přímo do zářijového 1. kola Poháru UEFA (zda třetí mužstvo ligy Mladá Boleslav, nebo finalista domácího poháru Jablonec), ale pokud bude postupovat stejně jako v loňském ročníku, bude nad poraženým finalistou „nadřazeno“ mužstvo z ligové tabulky.

Jablonec tedy nejen že zbytečnou prohrou ve finále na Strahově se Spartou přišel o pohárovou trofej, ale přidělal si i „evropské“ problémy. Kdyby totiž finále vyhrál, šel by do 1. kola, v němž už se bojuje o postup do skupin. Takto bude muset s největší pravděpodobností naskočit už v srpnu do druhého předkola (losuje se 3. 8.) a navíc možná nebude nasazen. S koeficientem 8,851 bodu je na hraně a musí čekat na to, kdo se v osudí objeví. Pokud z Intertota postoupí favorizovaní zástupci Německa, Francie a Ruska, měl by Jablonec v losovacím koši silné soupeře. Liberec by naopak v případě postupu z Intertota byl určitě nasazen.