Proti Teplicím vstřelil vítězný gól hlavou, několikrát nebezpečně vystřelil ze střední vzdálenosti, skvěle dirigoval hru a spoluhráče zásoboval přesnými přihrávkami.

Přitom celý týden Ivan Hodúr netrénoval. Poprvé až den před zápasem. Léčil zranění kolene, které si přivodil v Plzni. Se Zlínem nenastoupil a na Spartě odehrál necelý poločas.

Jak moc byl pro vás zápas proti Teplicím náročný? Čtvrt hodiny před koncem jste střídal. Proč?

Asi jsem za ten týden, kdy jsem netrénoval, trochu ztratil kondici. V tomto počasí jsem už ke konci chytal křeče, takže jsem raději vystřídal. Stále mě zlobí zranění kolena. Za to, že jsem mohl hrát, vděčím doktorům, kteří mě celý předchozí týden dávali dohromady.

S Teplicemi jste museli vyhrát, abyste udrželi šanci na mistrovský titul. Byli jste nervózní?

Trochu ano. Ale tým, který bojuje o evropské poháry, je pod psychickým tlakem v každém zápase.

Proti Teplicím jste ve druhém poločase trochu zvolnili…

V takovém počasí je velmi těžké hrát celý zápas do plných. Vedli jsme 2:0, hru jsme kontrolovali a Teplice téměř k ničemu nepustili.

Předposlední kolo o ničem nerozhodlo. Ligu končíte v Mladé Boleslavi. Bude to pro Liberec utkání roku?

Určitě. V Mladé Boleslavi ale zahrát umíme. Určitě tam budeme chtít vyhrát. Boj o titul je sice otevřený, stále ho chceme obhájit, ale myslím, že Sparta si první místo doma s Mostem již pohlídá.

To Spartě tolik věříte? Není to jen psychologická hra?

Není. Sparta doma hraje výborně, má zkušené mužstvo, které na domácím stadionu dokáže dostat pod tlak každé mužstvo. Myslím, že titul už nepustí.

Věděli jste, že Sparta hraje v poločase s Olomoucí nerozhodně 0:0?

O ostatní týmy jsme se nezajímali. Na výsledky jsme se koukli až po zápase na teletextu. Výhra Sparty v Olomouci nás sice nepotěšila, ale čekali jsme to.

V posledním zápase můžete všechno získat i všechno ztratit. Bude to velký nápor na nervy?

Pod tlakem budou obě mužstva. Vyhrát budeme chtít my i Mladá Boleslav, takže to bude každopádně zajímavý zápas. Nejhůře chceme skončit druzí. Liga mistrů je velkou motivací.

Těšíte se už na konec sezony?

Určitě. Sezóna je hodně náročná. Oddych už potřebujeme.