V utkání se Spartou se zranil obránce Peter Šinglár, který si zlomil prst na pravé noze. Dnes bude operován a na jaře již Slovanu nepomůže.
Nejlepší letošní střelec Slovanu Jan Blažek léčí malé trhlinky ve stehenním svalu a jeho start v příštím utkání proti Teplicím je velmi nepravděpodobný.

„Musel by se stát zázrak,“ řekl lékař libereckého týmu Pavel Buchvald
Nad tvůrcem hry Liberce Ivanem Hodúrem stále visí otazník.

„V týdnu budeme dělat vše, aby Ivan Hodúr mohl proti Teplicím nastoupit. Proti Spartě se mu obnovilo bolestivé zranění nad kolenem. Zatím se nedá říci, zda se do utkání s Teplicemi dá do pořádku,“ uvedl Pavel Buchvald.

Ivan Hodúr se zranil v závěru utkání proti Plzni. Od té doby se potýká s krevní sraženinou v koleni, která ho nepustila na hřiště již proti Zlínu. A jeho absence byla hodně znát. Liberec doma jen remizoval 2:2.

Na Letné se zranění obnovilo a Hodúr musel být ještě před poločasem střídán.

Ještě předtím musel ve 20. minutě hřiště opustit Peter Šinglár, který si v souboji se Radoslavem Zabavnikem zlomil prst na pravé noze.

„Nejdříve jsem myslel, že je to jen nakopnuté. Když jsem si však sundal kopačku, viděl jsem krev a musel střídat. Včerejší rentgen ukázal, že mám zlomený prst a sezona pro mě skončila. Lékař odhaduje léčbu na jeden až dva měsíce,“ řekl Peter Šinglár.

Osud si nepěkně zahrál i s letošním libereckým kanonýrem Janem Blažkem, který se proti Zlínu zranil již v první minutě zápasu.
„Důležité bude, jak se bude v nejbližších dnech cítit, ale noha ho stále bolí. Možná stihne Mladou Boleslav,“ dodal Pavel Buchvald.

„Je to smůla. Ale věřím, že máme takové hráče, kteří nás dokáží nahradit, a že to kluci nakonec dotáhnou do vítězného konce,“ zakončil Peter Šinglár.