Myslíte, že kdybyste proměnil svou druhou šanci, bylo by po zápase?
Kdyby to bylo 2:0, asi by se to vyvíjelo jinak. Byla to stoprocentní šance, kterou jsem měl proměnit. Druhou věcí, která ovlivnila zápas, byla zranění na naší straně. Potom to již bylo hodně těžké.

Získali jste jeden bod. Co myslíte, že pro Liberec a pro další vývoj ligy řeší?
To kdybych věděl… Každému z nás to probíhá hlavou. Rozhodně bude závěr ligy strašně moc dramatický.V dalším průběhu se ukáže, zda je pro nás tento bod dobrý či ne. Každopádně je stále o co hrát. Pokud by Sparta nebo my tři body získali, byl by to k titulu hodně velký krok.

Myslíte, že se opravdu rozhodne až v poslednímk kole, kdy hrajete na hřišti Mladé Boleslavi?
Vzhledem k bodovým odstupům je to velmi pravděpodobné. Nevím, zda budou v posledním kole ve hře o titul všechna první čtyři mužstva, ale pevně věřím, že my ano.

Když k vám do útoku přišel Winston Parks, nebylo to pro vás paradoxně těžší, než když jste byl na hrotu osamocen?
Bylo, protože změnou organizace hry mi přibyly defenzivní povinnosti. Chtěli jsme zahustit střed a já jsem měl operovat na hrotu. Winston Parks pak převzal mou roli a já, co se týče defenzivy, se musel zatahovat hodně dozadu. Tím to bylo náročnější a stálo to spoustu sil.

Když jste s Libercem bojoval o první titul, museli jste první místo uhájit. Dnes na něj musíte útočit. Je to hodně velký rozdíl?
V závěru je každý bod náskoku velké plus. Můžete se připravovat více v klidu. Víte, že záleží jen na vás a když svou práci odvedete dobře, nikdo vám titul nemůže sebrat. Teď musíme vyhrávat a stejně nakonec slavit nemusíme…