„Tentokrát ta správná motivace skutečně přichází sama. Všichni si uvědomují, o co hrají,“ uvedl liberecký trenér Vítězslav Lavička.
Bude moci v libereckém dresu nastoupit záložník Ivan Hodúr? Otázka, jež eminentně liberecké fanoušky zajímá.

V posledním zápase se Zlínem ho na hřiště nepustilo zranění kolena a na hře Liberce to bylo hodně znát. Slovan jen remizoval 2:2, když dva góly vstřelil v poslední čtvrthodině utkání Jan Nezmar.

„Je lepší jít do tak důležitého zápasu s vědomím toho, že jsme v závěru dokázali velkou vůlí vybojovat alespoň bod,“ řekl Vítězslav Lavička.

Pokud Ivan Hodúr nenastoupí, do středu zálohy se posune Petr Papoušek, zatímco pravý obránce Peter Šinglár zamíří do zálohy a jeho místo zaujme uzdravený Matula. stejně jako v druhé půli proti Zlínu, kterou Liberec vyhrál 2:0.

Do sestavy Sparty se vrací Pavel Horváth, který v Brně pykal za červenou kartu. Přesto Sparta 2:1 zvítězila.

Liberec na Spartě vyhrál v české lize jen dvakrát. Pokaždé 2:1 a pokaždé po skončení sezóny slavil mistrovský titul. Poprvé v roce 2001, podruhé vloni.

Loňský zápas „okořenil“ svými výroky sparťanský obránce Tomáš Řepka, který po prohraném zápase rozhlašoval, že pokud Liberec vyhraje ligu, bude to jeho osobní potupa… Liberečtí fanoušci mu to stále nemohou zapomenout.

Liberec k jednomu z nejdůležitějších zápasů sezóny vyrazil již včera na tradiční soustředění do Průhonic.