Hlavice stále nemá po těsné prohře v okresním derby jistotu záchrany. Může ji však těšit alespoň vývoj v druhé lize, ze které podle všeho sestoupí dva moravské týmy a podle toho se potom odvíjí i počet sestupujících v dalších soutěžích. V divizi by v tomto případě stačilo k záchraně 13. místo.

Hlavice – Liberec B 0:1 (0:1)
Úvod zápasu patřil libereckému béčku, které bylo v první čtvrthodině výrazně aktivnější a vytvořilo si převahu, korunovanou gólem.

Vědět o sobě v prvních minutách dali oba liberečtí Brazilci. Ve 4. minutě vstřelil gól Sales, ale rozhodčí ho neuznal pro ofsajd. Další gól, který se ukázal jako jediný v utkání, už ale platil. V 7. minutě po levé straně unikl Maršner, nacentroval na hranici pokutového území, odkud poslal míč parádně do šibenice hlavické brány z voleje Rick - 0:1.

Ve 20. minutě se netrefil hlavou Rehák z malého vápna po rohovém kopu Ricka.

Poté se začali osmělovat i hlavičtí fotbalisté a hosty musel několikrát podržet brankář Bolek, například v 23. min. po rohu Mizery a střele Koblížka. O dvě minuty později Hrdina těsně minul libereckou branku.

Deset minut před koncem poločasu měli domácí obrovskou šanci, když uklouzl liberecký Jíra, míče se zmocnil Hruška, běžel sám na Bolka, ale ten střelu ze tří metrů výborně vyrazil na rohový kop.

Brzy po změně stran musel střídat pro zranění stehna střelec branky Rick.

Brankových příležitostí oproti první půli ubylo. Ta největší liberecká vznikla po trestném kopu, po němž prošel míč k Jírovi, který ho ve skluzu poslal před hlavickou branku, ovšem Sales na něj před prázdnou bránou těsně nedosáhl.
Poté mohla Hlavice vyrovnat, ale domácí hráč si ve veliké šanci na malém vápně kopl sám míč do ruky.

V 89. min. měl na hlavě vyrovnání hlavický Kovář, míč se však nakonec za brankovou čáru nedostal.

„Byl to bojovný zápas, na našem malém hřišti jsme favorita potrápili,“ konstatoval hrající manažer Hlavice Petr Bulíř.

Vedoucí mužstva Slovanu B Pavel Kosař uvedl: „Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme víc šancí. Ve druhé půli už to byl na malém hlavickém hřišti spíš jen boj. Důležité je, že jsme využili zaváhání Letohradu, náskok jedenácti bodů už je velice slušný.“

Branka: 7. Rick. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 1:0. Diváků: 250. Hlavice: Bejr - Herodes, Charuza, Kovář, Hrdina - Jedounek, Mizera (80. Bulíř), Koblížek, Košumberský (59. Trita) - Michálek, Hruška (55. Vopřátko). Liberec B: Bolek - Finklár (80. Věchet), Jíra, Ginzel, Donát - Zeman, Rehák, Rick (48. Vít), Maršner - Sales, Němec.