Jakmile se někdo uzdraví, jiný hráč se zraní. Je to nekonečný příběh tohoto jara.

Začalo to už v zimní přípravě, když například Parks poté, co se vykurýroval z prošlápnutého kotníku ze zápasu se Spartakem Moskva a následných problémů s třísly, začal v přátelských zápasech dávat góly, ale potom si v tréninku natrhl sval. V prvních jarních kolech chyběl, poprvé nastoupil až v dubnu v Brně.

Blažek měl v zimní přestávce kvůli zdravotním problémům také nucenou pauzu, takže se svým novým parťákem v útoku Nezmarem se začal sehrávat prakticky až v mistrovských utkáních. Poté se ovšem dostal do špičkové formy, střílel rozhodující góly v závěrečných minutách ligových zápasů, jenže v první minutě středečního utkání se Zlínem přišlo svalové zranění…

Oporou Slovanu byl ve většině ligových duelů také slovenský reprezentační středopolař Hodúr. V závěru předminulého kola v Plzni ale inkasoval po skluzu ránu do kolena. Následoval krevní výron a nucené stop pro zápas se Zlínem, v němž mužstvu citelně chyběl.

„Vyšetření na magnetické rezonanci naštěstí vyloučilo poškození vazů. Zápas se Zlínem vynechám, ale příští pondělí bych na Spartě už snad mohl hrát,“ řekl Ivan Hodúr před středečním utkáním.

Jeho spoluhráč Jan Nezmar, autor obou gólů proti Zlínu, se ovšem ve středu večer vyjádřil poněkud skepticky: „Trošku doufám, že by se Ivan mohl dát do pořádku, i když tomu na druhou stranu moc nevěřím. Byla by to škoda, kdyby nemohl zase nastoupit. Při předchozích zápasech bylo vidět, že toho Ivan udělal hodně.“

Dvě různá zranění téměř půl roku nepustila do hry obránce Milana Matulu. Když se po zimě vyléčil, utrpěl v utkání B–mužstva proti Trutnovu naštípnutí palce u nohy. Zápas přitom dohrál, myslel, že má palec jen naražený a na rentgen šel až druhý den. Tam se dozvěděl diagnózu, po které byl opět několik týdnů mimo hru. Minulou neděli poprvé po tomto zranění nastoupil v utkání divize proti Dobrovici a ve středu naskočil do druhého poločasu prvoligového zápasu, v němž Slovan po nevydařené první půli zachránil se Zlínem alespoň remízu 2:2.