Diagnóza? Podezření na přetržený stehenní sval! Sezona pro něj každopádně skončila.

Jan Blažek nebude na tento zápas vzpomínat rád. V uplynulých dnech se totiž rozzuřila válka mezi fotbalovým svazem a Slovanem o služby talentovaného devatenáctiletého útočníka.

Pro oba týmy byl klíčovým hráčem. Hrát však mohl jen za jeden tým, neboť závěr ligy kolidoval se zápasy reprezentace. I přes protesty Liberce však byl včera nominován k reprezentačním zápasům. Osud však rozhodl jinak.

„Je to složité. Potřeboval bych se rozpůlit, abych se zavděčil všem,“ říkal Jan Blažek ke klubovému a reprezentačnímu střetu.

Člověk míní a osud mění. Jan Blažek nepomůže ani Slovanu v cestě za obhajobou titulu, ani reprezentaci v postupu na mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let.

Co se stalo? „Běžel jsem rovně a náhle jsem změnil směr. Bohužel se mi zasekla noha v trávě a píchlo mě v ní. Hned jsem věděl, že je zle. Ani jsem nemohl vstát ze hřiště a museli mě odnést,“ popisoval po utkání osudový okamžik Jan Blažek, který musel na setkání s novináři přijít za pomoci berle.

„Do konce sezony mám volno. Vypadá to totiž na natržený sval. Nakonec nepomůžu ani Slovanu, ani reprezentaci,“ dodal smutně Jan Blažek.

„Povahu zranění ukáže dnešní ultrazvuk. Pokud se jedná o natržení svalu, hráč nebude moci trénovat až šest týdnů,“ sdělil lékař Slovanu Pavel Buchvald.

Jan Blažek teď bude doufat alespoň v to, že bude fit do červnového mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let.

Blažek natržený sval nakonec nemá

O štěstí v neštěstí může mluvit liberecký kanonýr Jan Blažek. Proti Zlínu se zranil hned v první minutě s podezřením na natržený stehenní sval, což by pro něj znamenalo až šestitýdenní léčení a předčasný konec sezony. Lékařské vyšetření však nejhorší variantu vyloučilo.
„Ve svalu sice malé trhlinky jsou, ale není to tak vážné. Není tam ani žádná krevní sraženina, ale stejně tak pět dní nesmím nic dělat,“ uvedl Jan Blažek.

Devatenáctiletá opora Slovanu tak přijde o přímý souboj o první místo se Spartou, stejně tak s největší pravděpodobností také o kvalifikační zápasy české reprezentace na mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let.

„Vypadá to, že s Honzou asi opravdu počítat nemůžeme. Ještě počkáme, jak se situace vyvine. O povolání náhrady bychom rozhodli dnes,“ podotkl reprezentační trenér Augustin Chromý.

„Chodím o berlích, nohu nemohu ani pokrčit. Zatím necítím žádné zlepšení, a pokud se to nespraví do pěti dnů, tak mám asi po sezoně,“ dodal Jan Blažek.

Okolo Jana Blažka bylo v minulých dnech hodně živo. Na konci týdne měl odjet s „19“ na kvalifikační turnaj. Liberci se však nelíbilo, že by svého hráče postrádal v důležitých zápasech 28. a 29. kola první ligy, a proti jeho nominaci vehementně protestoval.