Zápas dopadl, jak si Slavia vysnila. Má další vítězství, nikdo nepřibyl na marodku. "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas," oddechl si kouč Jindřich Trpišovský.

Ovšem výkon, šance a zajímavé akce přebila atmosféra. Stadion v Mladé Boleslavi zaplnilo jen 3712 fanoušků. Tak slabou návštěvu tady na Slavii dlouho nepamatují. Podobné číslo (3726) oznámil hlasatel naposledy v roce 2012, kdy se sešívaným zrovna nedařilo.

Důvod? Cena vstupenek. Domácí se rozhodli prodávat lístky za 500 korun.

Rozhodující moment utkání Mladá Boleslav - Slavia přišel ve 36. minutě, kdy potrestal chybu brankáře Šedy slávista Kuchta.
Video, červená, emoce. Slavia vydřela tři body v Mladé Boleslavi

Táboru hostujících fanoušků z uskupení Tribuna Sever se to nelíbilo, rozhodli se utkání bojkotovat. "Odsuzujeme nechutné praktiky Mladé Boleslavi. Slávisti, nepřistupujte na jejich hru, příště to zkusí někdo další," vzkázali.

Někteří to vyslyšeli. Na tribunách sice v sobotu lidé ve slávistických dresech posedávali, ale žádná sláva. Navíc právě tihle příznivci hned večer po zápase referovali Jaroslavu Tvrdíkovi zvěst, že v městě aut se s lístky podvádělo.

Spousta fanoušků se slevou

"Máme řadu podnětů, ze ceny nebyly stejné. Požádáme Mladou Boleslav o vyjádření," reagoval šéf Slavie.

Odpověď? "Už v týdnu jsme komunikovali se zástupci Ligové fotbalové asociace. Podle jejího vyjádření jsme nic neporušili," oznámil tiskový mluvčí boleslavského celku Jiří Koros.

Slavia Praha - Ferencváros Budapest, odveta předkola Ligy mistrů
Slavia zklamala. Bez Ligy mistrů dojde na redukci našlapaného kádru

Meritum věci spočívá v tom, že i domácí fanoušci měli zaplatit 500 korun. Leč jednotné ceny v sobotu úplně nebyly - "domácím" seniorům a dětem do 16 let se lístky prodávaly s padesátiprocentní slevou. Najednou tak prý spousta fanoušků přišla se vstupenkou určenou teenagerům a důchodcům.

"Toto je věc pořadatelské služby, aby to ohlídala," dodal Koros.

Podle všeho se Slavia nehodlá jen tak vzdát, oproti minulým zápasům totiž vyletěla cena vstupenky o 150 % nahoru (a byla dražší než na nejlepší místa v Edenu). "Budeme to řešit s fotbalovými orgány i orgány pro ochranu spotřebitele," ujistil Tvrdík.