Už minulý rok přicházely na slávistického trenéra nabídky, které dosahovaly více než deseti milionů eur (aktuálně v přepočtu kolem 265 milionů korun). V diskusním pořadu Tiki Taka to prozradil šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Ale u toho nemusí zůstat. Slavii se totiž daří, naposledy šokovala Evropu postupem do osmifinále Evropské ligy přes anglický Leicester. Gólově se o něj postarali Abdallah Sima s Lukášem Provodem, leč kdo vymyslel taktiku? Trenér (a jeho štáb).

Tomáš Souček září ve West Hamu
Součka prý chce Barcelona. Akorát mu Španělé popletli jméno

Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Uznávaný španělský fotbalový novinář Julio Maldonado, expert prestižního deníku Marca, sestavil osmičku mladých trenérů, u nichž se předpokládají zářné zítřky.

Jako prvního zmiňuje Juliana Nagelsmanna, který v pouhých třiatřiceti letech úspěšně trénuje přední bundesligový tým z Lipska, hned vzápětí však směřuje pozornost do Česka.

„Dávejte si pozor na trenéra Slavie. Jindřich Trpišovský je dva, tři roky na velmi vysoké úrovni,“ ohlíží se expert za výsledky pražského týmu. Tenhle kompliment od pána s přízviskem „Maldini“ je milý, ale opomíjí první úspěchy kouče v Liberci (tehdy Slovan porazil i Olympique Marseille).

Kromě Nagelsmanna se 45letý Trpišovský ocitl ve společnosti takových hvězd, jako je třeba Hernán Crespo, jenž po veleúspěšné kariéře fotbalisty rozjel i tu trenérskou, když od února letošního roku koučuje Sao Paulo.

Jan Kuchta měl lví podíl na první jarní výhře Slavie. Pražané v sobotu v Edenu udolali Olomouc 3:1 a Kuchta se zaskvěl dvěma góly.
De Bruyne z Edenu a další. Šest slávistů, po nichž pošilhává Premier League

Nechybí ani trenér Borussie Dortmund, respektive ten, který vestfálský klub převezme před příštím ročníkem. Marco Rose. Lukrativní angažmá si vysloužil úspěchy v konkurenční Borussii Mönchengladbach.

Výběr doplňují ještě trenéři z italských fotbalových trávníků Roberto De Zerbi (Sassuolo) a Ivan Juric z Verony, šestatřicetiletý Rúben Amorim ze Sportingu Lisabon i španělský kouč Miguel Ángel Ramírez, který trénuje brazilský Inter de Portoalegre.