Stejně populární je i bufet přímo u hřiště vedle hlavní tribuny. Klimek je fotbalový nadšenec. V mládí hrával za teplickou mládež, poté se vrátil do Dubí, fotbalovým klubem žije, na stadionu často přespává. „Moje přítelkyně už se s tím smířila, už se mnou pere dresy, pomáhá mi i v bufetu, kde prodává i můj brácha Peťa,“ pochvaluje si rodinnou symbiózu.

Areál v Pozorce patří městu, Klimek ho s nadšením spravuje. Dvě travnatá hřiště s povrchem jako mech využívá i FK Teplice, juniorka „sklářů“ v Dubí hraje své domácí zápasy. „Než jsem zjistil, že je vlastně stadion města, investoval jsem do hřišť svoje peníze. Ale já fotbal miluju,“ vyznává se pan František.

V bufetu, který je při zápasech juniorky i 1. FC Dubí, klubu, který hraje I. B třídu, hojně obležený mlsnými fanoušky, najdete jeho bratra Petra, se kterým nezapře podobu, a který pomáhá se správcováním.

A co bufík nabízí? „Máme tam bílou a červenou klobásu, párky. Léta uzeniny beru od Háši. Točíme desítku Březňáka, limču. Lidi si nejčastěji dávají klobásu a pivo, když nejsou autem, jinak tu limču. I od bufetu se můžou dívat na fotbal, když prší, tak se schovají na tribunu, kterou jsme nechali před několika lety postavit, protože tu žádná nebyla.“

Klimek v Dubí vlastní restauraci, není tak pro něj žádný problémem zajistit pro hráče a rozhodčí kvalitní občerstvení do klubovny „Kluci mají po zápase i guláš. Rozhodčím dávám také, ale jen když pískají dobře, jinak nic nedostanou,“ tvrdí šéf dubského fotbalového klubu nekompromisně.

Mapka bufetů, Liberecký kraj.Zdroj: Deník

VELKÉ HAMRY
Sobota 22. září v 10.15 hodin, divize: TJ Velké Hamry – SK Spartak Slatiňany
Jídlo: opečené klobásy.
Nápoje: Plzeň za 35 Kč, Svijany 11 za 25,- , Excelent za 28,- Kč, několik druhů nealko.
Pro fanoušky nově zrekonstruované sezení, částečně i pod slunečníky, parkování u vchodu na hřiště, čisté a příjemné prostředí.

LIBEREC, Sokol Doubí
Sobota 22. září od 16 hodin, I. A třída: Doubí - Horní Branná
Jídlo: grilované klobásy - krůtí se sýrem, ďábelská, vepřová krkovička. Ve všední dny v Kiki baru mimo neděle obědy a večeře.
Pití: točená malinovka, pivo: Svijany 11, Rohozec světlý a polotmavý, Plzeň 12, Konrád 11.
Terasa u Kiki baru pro 80 lidí s výhledem na hrací plochu s umělým povrchem, který již roky připomíná sešlapaný koberec v kuchyni.

LIBEREC, VTJ Rapid Liberec
Neděle 23. září od 16 hodin, I. A třída: Rapid - Mšeno B
Jídlo: párky, párky v rohlíku, opečená klobása na teflonu.
Pití: lahvové pivo Kozel 11 a nealko Birell, káva, čaj.
„Vojáci“ se vrátili zpět do areálu ve Svojsíkově ulici, který je v sousedství nákupního centra Albert. Předtím byli na Letné v sousedství Kauflandu.

RYNOLTICE
FK Rynoltice
Sobota 22. září od 16 hodin, I. A třída: Rynoltice - Ruprechtice
Jídlo: úžasné ďábelské klobásy z udírny.
Pití: výběr nealka a kofola, pivo Kozel 11.
Děti si hrají na fotbalisty za brankou, kdemají malé branky. V sousedství je kurt na beach volejbal.

JENIŠOVICE
Sobota 22. září v 16 hodin, I. A třída: TJ Sokol Jenišovice – SK Semily
Jídlo: opečená klobása z výborné udírny, párky
Pití: pivo, nealko nápoje, sladkosti, káva
Zastřešené sezení pro diváky, takže mohou fandit za každého počasí a posezení také uvnitř budovy, dětské hřiště, velké parkoviště.