Předchozí
1 z 20
Další

Ondřej Kolář (26)
Mateřský klub: Slovan Liberec
Příchod do Slavie: 1/2018

Ondřej Kolář.Ondřej Kolář.Zdroj: Slavia.cz

Ve Slovanu Liberec byl odmalička, ligu si poprvé zachytal v devatenácti letech. Otrkával se také ve druhé lize, konkrétně na hostování ve Varnsdorfu. Vylétl pod vedením kouče Jindřicha Trpišovského a experta na brankáře Štěpána Koláře, s nimiž odešel do Slavie.

Slávistický fotbalista Abdallah Sima
Mladík za miliardu. Slavia roztáčí kolotoč o Simu, v Africe ho neznají

Alexander Bah (23)
Mateřský klub: Aarslev Boldklub
Příchod do Slavie: 1/2021

Alexander Bah.Alexander Bah.Zdroj: Slavia.cz

Slavia ho koupila za 45 milionů z dánského SønderjyskE, ale on začal kariéru v menších klubech, konkrétně v Aarslev Boldklub. Přes další štace se dostal do druholigového Køge, kde se prosadil do mužského fotbalu. Pak už přišel přestup do silného SønderjyskE, kde strávil dva a půl roku.

David Zima (20)
Mateřský klub: Sigma Olomouc
Příchod do Slavie: 2/2020

David Zima.David Zima.Zdroj: Slavia.cz

Jeho táta vyrostl v Hradci Králové, kde začal hrát hokejovou extraligu. Působil však také v Olomouci, kde životně zakotvil. Syn si vybral fotbal, v Sigmě se dostal až do prvního týmu. Slavia za něj zaplatila 30 milionů, byť měl v tu chvíli na kontě pouze dva prvoligové starty. Vyplatilo se.

Ekonomika fotbalových klubů? Výbušné, ale mimořádně zajímavé téma
Cifršpion v akci. Slavii hrozí obří pokuta, zákon porušují i další kluby

Ondřej Kúdela (33)
Mateřský klub: 1. FC Slovácko
Příchod do Slavie: 1/2018

Ondřej Kúdela.Ondřej Kúdela.Zdroj: Slavia.cz

Narodil se ve vsi Pitín, ale fotbalově vyrostl ve vyhlášené akademii Slovácka ve čtyřicet kilometrů vzdáleném Uherském Hradišti, kde také začal hrát ligu. V roce 2007 byl součástí českého týmu, který získal stříbro na mistrovství světa do 20 let. Do Slavie přestoupil z Liberce, dříve kopal i za Spartu.

Jan Bořil (30)
Mateřský klub: FK Mladá Boleslav
Příchod do Slavie: 12/2015

Jan Bořil.Jan Bořil.Zdroj: Slavia.cz

Pochází z Hořátve, z vesnice kousek od Nymburka. Tam začal hrát fotbal, věnoval se také gymnastice a hokeji, který hráli jeho dva bráchové. Z Hořátve se rychle posunul do Sadské a poté do Mladé Boleslavi. „Dojížděl jsem autobusem každý den pětatřicet kilometrů, ale nevadilo mi to,“ vzpomíná.

Jakub Hromada (24)
Mateřský klub: Jednota Košice
Příchod do Slavie: 6/2017

Jakub Hromada.Jakub Hromada.Zdroj: Slavia.cz

Rodák z Košic začínal v místním klubu Jednota. Slovenskou ligu hrál poprvé v šestnácti za Michalovce a brzy poté rozjel italskou etapu. V mládeži působil v Juventusu, z nějž přestoupil do Sampdorie Janov. V Itálii se však neprosadil, to se mu podařilo až v Česku.

Lukáš Provod (24)
Mateřský klub: Viktoria Plzeň
Příchod do Slavie: 9/2019

Lukáš Provod.Lukáš Provod.Zdroj: Slavia.cz

Do školy chodil v Plzni, tamtéž začal kopat do balonu, ale Pavel Vrba jej do áčka nechtěl. A tak musel na hostování do druhé ligy - nejprve hrál za Sokolov, potom se mu začalo dařit v Českých Budějovicích. Když přicházel do Slavie, znala ho jen hrstka fanoušků. Teď je klíčovým článkem zálohy.

Abdallah Sima (19)
Mateřský klub: Thonon Evian
Příchod do Slavie: 8/2020

Abdallah Sima.Abdallah Sima.Zdroj: Slavia.cz

Senegalský zázrak se narodil ve slavném Dakaru, tady začal kopat, ale ne organizovaně. Dostal se však povědomí skautů, kteří mu nabídli přesun do akademie francouzského Evianu. Tam už ho našel agent Daniel Chrysostome, jenž ho přivedl do Táborska, kde ho objevila Salvia.

Nicolae Stanciu (27)
Mateřský klub: Unirea Alba Iulia
Příchod do Slavie: 7/2019

Nicolae Stanciu.Nicolae Stanciu.Zdroj: Slavia.cz

Rumunský záložník je považován za odchovance FC Vaslui, ale začínal v malém klubu Unirea Alba Iulia v rodném městě. Do Slavie se propracoval přes velké adresy: Steauu Bukurešť, Anderlecht Brusel, pražskou Spartu, známý saúdskoarabský klub Al Ahlí.

Peter Olayinka (25)
Mateřský klub: Baba Boss
Příchod do Slavie: 7/2018

Peter Olayinka.Peter Olayinka.Zdroj: Slavia.cz

Rodák z nigerijského Ibadanu začal v místním malém armádním klubu Baba Boss. V patnácti letech se přesunul do hlavního města Lagosu, kde dva roky kopal za tým zvaný Lvi. Pak už přišel posun do Evropy: nejprve Albánie, poté Belgie, pražská Dukla, znovu Belgie a osudový přestup do Slavie.

Jan Kuchta (24)
Mateřský klub: MFK Pardubice
Příchod do Slavie: 8/2020

Jan Kuchta.Jan Kuchta.Zdroj: Slavia.cz

Je považován za odchovance Slavie, ale to je mýlka. Narodil se sice v Praze, ale vyrůstal v Pardubicích a poté fotbalově v Novém Bydžově. Ve 13 letech ho koupila Sparta, o pět let později byl v tichosti vyměněn do Slavie. V prvním týmu se však prosadil až na podzim 2020.

Simon Deli (29)
Mateřský klub: Africa Sports d´Abidjan
Příchod do Slavie: 2/2021

Simon Deli.Simon Deli.Zdroj: Slavia.cz

Zadák z Pobřeží slonoviny se narodil v největším městě země, v Abidžanu. Tady začal hrát fotbal. V roce 2012 se vydá do Česka, konkrétně do Sparty. V ní se však neprosadil, naopak po přestupu do Slavie byl jedním z lídrů týmu, s nímž vyhrál dva tituly. V roce 2019 odešel do belgických Brugg, z nichž se nedávno vrátil do Edenu na hostování.

Taras Kačaraba (26)
Mateřský klub: UFK Lvov
Příchod do Slavie: 1/2021

Taras Kačaraba.Taras Kačaraba.Zdroj: Slavia.cz

Narodil se v městečku Žydačiv na Ukrajině, fotbal začal hrát v UFK Lvov, odkud odešel do slavného Šachtaru Doněck, kde si však nikdy nezahrál za první tým. Do Česka se dostal nejprve na hostování 2018, po sezoně do Liberce přestoupil. Slavia si ho ze Slovanu nyní v zimě vypůjčila rovněž na hostování.

Tomáš Holeš (27)
Mateřský klub: SK Polička
Příchod do Slavie: 7/2019

Tomáš Holeš.Tomáš Holeš.Zdroj: Slavia.cz

Narodil se Novém Městě na Moravě, místě zaslíbeném biatlonu a běžeckému lyžování. Přesto zvolil fotbal. Přes Poličku se v dorostu dostal do Hradce Králové, z nějž se vyšvihl do reprezentace do 21 let. Po angažmá v Jablonci odešel do Slavie, které ho získala navzdory snaze Sparty.

Lukáš Masopust (28)
Mateřský klub: Sokol Božejov
Příchod do Slavie: 1/2019

Lukáš Masopust.Lukáš Masopust.Zdroj: Slavia.cz

Přes malé kluby Sokol Božejov (tam se narodil) a Slovan Kamenici nad Lipou se prosadil do Jihlavy. Ligu si zahrál poprvé v devatenácti, trochu symbolicky proti Slavii. Z Vysočiny se posunul do Jablonce, tady si vykopal angažmá ve Slavii. Nyní spíše střídá, přesto si drží místo v národním týmu.

Ondřej Lingr (22)
Mateřský klub: Slovan Havířov
Příchod do Slavie: 8/2020

Ondřej Lingr.Ondřej Lingr.Zdroj: Slavia.cz

Zažil klasickou slezskou cestu: Začal v Havířově, poté odešel do „větší“ Karviné, v dorostu na hostování do Ostravy. Jenže tam ho Karviná nakonec neprodala, místo toho začal kopat ligu v jejím týmu. Minulé léto o něj Baník velmi stál, ale Slavia byla silnější a mladého dravce získala na přestup.

Oscar Dorley (22)
Mateřský klub: Monrovia Club Breweries
Příchod do Slavie: 12/2019

Oscar Dorley.Oscar Dorley.Zdroj: Slavia.cz

Šikula z Libérie má zajímavý osud a interesantní cestu do Slavie. Začal v místě, kde se narodil, tedy v Monrovii. V osmnácti letech se vydal do Litvy, kde si ho vyhlédl liberecký Slovan. Na severu se potkal s koučem Jindřichem Trpišovským, proto ho nakonec koupila Slavia. Naposledy zaujal skvělým výkonem v zápase v Leicesteru.

Petr Ševčík (26)
Mateřský klub: Tatran Supíkovice
Příchod do Slavie: 1/2019

Petr Ševčík.Petr Ševčík.Zdroj: Slavia.cz

Je bohužel zraněný, jinak by rodák z Jeseníku patřil do základní sestavy Slavie. Vždy se vědělo, že je talent, proto ze Supíkovic tyhle přešel do Jeseníku a poté Olomouce. V ní se však mírně zasekl, rozjel se až na štaci v Liberci. Pak ho koupila Slavia, ostatně jako mnoho dalších hráčů Slovanu.

Ibrahim Traore (32)
Mateřský klub: Abidžan
Příchod do Slavie: 1/2019

Ibrahim Benjamin Traore.Ibrahim Benjamin Traore.Zdroj: Slavia.cz

Stejně jako Simon Deli je rodákem z Abidžanu. Z Pobřeží slonoviny odešel do Libye, odkud se vydal v šestadvaceti letech do druholigového Táborska (byl tedy předchůdcem Abdallaha Simy). Tady si vykopal angažmá ve Zlíně a v něm přestup do Slavie. V ní je takovým „taťkou“ mladých afrických hráčů.

Stanislav Tecl (30)
Mateřský klub: Sokol Herálec
Příchod do Slavie: 1/2018

Stanislav Tecl.Stanislav Tecl.Zdroj: Slavia.cz

Zkušený střelec se narodil v Jindřichově Hradci, do velkého fotbalu nakoukl v Jihlavě (jako Lukáš Masopust). Do Slavie přišel vlastně třikrát. Jako mladík na hostování, poté ho v roce 2017 vykoupila z Jablonce. Na sever si však ještě jednou odskočil a definitivně se v Edenu usadil až na začátku roku 2018. Na kontě má už pět mistrovských titulů: tři se Slavií, dva s Plzní.