Fotbalisté Dukly na úvod sezony prohráli doma s Plzní 1:3 a poté v Teplicích 2:5. Bohemians nejprve porazili v Ďolíčku Slovácko 2:1 a v Příbrami padli 2:4.

"Byl bych rád, kdyby přišlo hodně lidí, myslím, že tohle malé derby bude mít svůj náboj. Viděl jsem Bohemku v posledním kole v Příbrami, dlouho hráli v deseti, ale je na nich vidět, že to nevzdávají za žádné situace, chtějí být nebezpeční i nahoru a snaží se hrát rychle dopředu," hlásí trenér Dukly Pavel Drsek.

V kádru má soupeř podle něj hodně zajímavých hráčů. "Budeme se snažit je eliminovat a uplatnit se pomocí naší hry. Chceme zápas vyhrát," přeje si lodivod celku z Julisky.

Optimismus nechybí ani na straně Bohemians. A to i přesto, že trenér Martin Hašek nemůže počítat s dvojicí Fryšták - Šmíd, kteří v Příbrami dostali červené karty.

Brankář Fryšták byl jediným brankářem, který v minulém ročníku nechyběl na hřišti ani minutu (z hráčů v poli se to povedlo ještě jeho spoluhráči Martinu Dostálovi a tehdy ještě libereckému Vladimíru Coufalovi), ale jeho série skončila v Příbrami už ve 22. minutě a za sražení Jana Rezka dostal od disciplinárky dvouzápasový trest. Šmíd nebude moct hrát pouze na Dukle.

Bohemce se na Julisce příliš nedaří, z posledních tří ligových zápasů na ní vybojovali jediný bod. "Dobře jsme se připravili, jedeme tam vyhrát," hlásí z kabiny Klokanů obránce Jiří Bederka.

Začíná se v 18 hodin, zápas řídí rozhodčí Zelinka.