Předchozí
1 z 17
Další

Žebříček nejvášnivějších trenérů v českém fotbaleŽebříček nejvášnivějších trenérů v českém fotbaleZdroj: Deník/Jakub Rusek

V emocích se stane leccos. Každý si vybaví obrázek, jak trenér křičí na rozhodčí, spousta fanoušků slyšela alespoň jednu historku o prokopnutých dveřích v kabině a konfrontaci s divákem vedle lavičky.

Kdo je tedy tím nejvášnivějším koučem v Česku? Následující přehled přináší žebříček Deníku zahrnující trenéry z nejvyšší soutěže. Nenechte si ujít ani příběhy dalších koučů - žongly Petra Rady, tatarák Františka Straky a extempore s pozadím Petra Uličného.

Petr Rada je od léta trenérem Dukly Praha a objíždí druholigové stadiony.
Legendární tři žongly i rekordní flastr za rasismus. „Rapl“ Rada se nemění

1. Martin Svědík

Finále českého fotbalového poháru MOL Cupu: 1. FC Slovácko - Sparta Praha, 18. května 2022 v Uherském Hradišti. Trenér Slovácka Martin Svědík.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Věk: 49
Aktuální klub: Slovácko

Emoce z něj tryskají takřka zápas co zápas. Řev z lavičky? Norma. Dokonce si nebere servítky a „fénuje“ vlastní hráče. Pokud lze někoho v Česku srovnat s bouřlivákem Alexem Fergusonem, je to právě kouč Slovácka.

2. Jindřich Trpišovský

19. kolo první fotbalové ligy: FC Baník - SK Slavia Praha, 17. listopadu 2023, Ostrava. Trenér Jindřich Trpišovský ze Slavie..Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Věk: 48
Aktuální klub: Slavia

Během tréninků bývá klidný a zamyšlený, ale jakmile vkročí na plný stadion, stává se z něj tygr. Když je s asistenty (Zdeněk Houštecký a Pavel Řehák), neradno stát Slavii v cestě. Dveře na Slovácku by mohly vyprávět.

3. Radoslav Kováč 

SK Sigma Olomouc, FK Pardubice 2:2, Radoslav Kováč na tribuněZdroj: Deník/Jan Pořízek

Věk: 44
Aktuální klub: Pardubice

Bývalý reprezentant prožívá fotbal i jako kouč. Chce hrát, klidně jde odklízet sníh. Svůj zápal přenáší i na hráče, někdy ale nezná strop. Třeba jako teď naposledy, kdy proti Baníku nadával rozhodčímu, což přineslo trest.

4. Brian Priske

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 12. listopadu 2023, Ostrava. Trenér Sparty Brian Priske.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

Věk: 46
Aktuální klub: Sparta

Na první pohled distingovaný elegán. Ale i Brian Priske se umí rozvášnit. A setsakra hodně. Příklady? Motivační proslovy v šatně, gestikulace k rozhodčím. Během vypjatých derby se Slavií je z něj úplně jiný člověk.

Podívejte se, jak to vypadá v kabině Sparty:

Zdroj: Youtube

5. Zdenko Frťala

Zdenko Frťala, současný kouč Teplic.Zdroj: Deník/František Bílek

Věk: 53
Aktuální klub: Teplice

Zápasy prožívá u postranní čáry, leckdy i mimo vymezené území. Kritizuje, sem tam dostane i žlutou kartu, ale vybouchne sporadicky. Sám tvrdí, že se snaží vyhýbat vulgaritám a jde mu o konstruktivní diskusi.

6. Miroslav Koubek

Miroslav Koubek, trené fotbalistů Viktorie Plzeň, při domácí odvetě osmifinále Konferenční ligy se Servette Ženeva.Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Věk: 72
Aktuální klub: Plzeň

Přísný a rázný kouč, který vždy dbal na disciplínu. Bývaly časy, kdy neposlušného hráče vyhnal z tréninku, načež po něm ještě házel lahví. A ten jeho výraz! Teď už je daleko klidnější. Aby ne, letos oslaví 73. narozeniny.

7. Radoslav Látal

Trenér Jablonce Radoslav Látal po vítězství v Ostravě.Zdroj: Deník/Petr Kotala

Věk: 54
Aktuální klub: Jablonec

Bouřka v kabině? Pod trenérem Radoslavem Látalem nic neznámého. Zažili ji jak v Olomouci, tak teď v Jablonci. Pořádné haló mezi fanoušky vyvolal jeho podzimní výbuch a „kyselý“ odchod z televizního rozhovoru.

8. Luboš Kozel

Luboš Kozel, trenér FC Slovan Liberec.Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Věk: 53
Aktuální klub: Liberec

Charismatický, ne vždy klidný kouč. Schválně, tušíte, jak Luboš Kozel ventiluje frustraci? Obvykle zakroutí hlavou, natočí ji a nevěřícně se usměje. Mimochodem, to se dost často (takřka pravidelně) stává na Spartě a Slavii.

9. Pavel Hapal

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.Zdroj: Deník/Petr Kotala

Věk: 54
Aktuální klub: Ostrava

Když s bývalým reprezentantem hovoříte, nebo ho pozorujete mimo zápas či trénink, působí jako kliďas. Nesouhlas s počínáním svých hráčů nebo s verdikty rozhodčích ovšem umí dát za postranní čarou velmi emotivně najevo.

10. Jaroslav Veselý

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý se svými svěřenci během zápasu proti Slavii.Zdroj: CPA

Věk: 46
Aktuální klub: Bohemians

Zastavit proslov Jaroslava Veselého? Neopatrné, takřka nemožné. Ladislav Špaček a další mistři etikety by z něj asi radost neměli. Jeho tréninky bývají plné emočně zabarvených slov. Nejsme v salonku, takový je fotbal.

11. David Horejš

David Horejš, kouč Hradce.Zdroj: Deník/Vladimír Machek

Věk: 46
Aktuální klub: Hradec Králové

Umí se rozčílit, ale většinou jde o gestikulace směrem k rozhodčím. Typický David Horejš? Tři kroky od hřiště, roztažené ruce a stručná, leč někdy pěkně jadrná řeč. Během rozhovorů působí naprosto vyrovnaně, rozumně.

12. David Holoubek

David Holoubek.Zdroj: ČTK/Petrášek Radek

Věk: 43
Aktuální klub: Mladá Boleslav

Dokážete si představit, že by David Holoubek kopal do lavičky? Ne, takový není. Už od angažmá v mládeži Sparty dbá na svůj projev, přemýšlí o tom, co řekne a jak to řekne. Umí motivovat, ale nějaké sprosťárny od něj nečekejte.

13. Jiří Saňák

Jiří Saňák jako hlavní trenér Sigmy OlomoucZdroj: Deník/Jan Pořízek

Věk: 45
Aktuální klub: Olomouc

Malý podsaditý kouč dokáže strhnout kabinu. Své svěřence se snaží nahecovat a ač je v roli hlavního trenéra krátce, jde na něm vidět, že zápasy opravdu prožívá. Že by ale nějak výrazně fénoval rozhodčí, to se zatím říct nedá.

14. Bronislav Červenka

Trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka (vlevo) s asistentem Lukášem Motalem.Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Věk: 48
Aktuální klub: Zlín

Podzimní zemětřesení a konec Pavla Vrby přinesly ve Zlíně velkou změnu. Bronislav Červenka je komunikativní, pozitivně naladěný. A dámy pozor, docela si zakládá na svém zevnějšku, v létě nosí kšiltovku, v zimě kulicha.

15. Jiří Lerch

Trenér Dynama České Budějovice Jiří LerchZdroj: Deník/ Kamil Jáša

Věk: 52
Aktuální klub: České Budějovice

Při rozhovorech v televizi nebo na tiskových konferencích působí Jiří Lerch ještě trochu nervózně. Není to úplně trenér, který by děsil hráče (a soupeře). Je to v situaci Českých Budějovic špatně?

Žebříček byl sestaven v březnu roku 2024 na základě subjektivního pohledu třiceti sportovních redaktorů Deníku. V pořadí se neobjevil jen nově jmenovaný trenér Karviné Marek Bielan, nováček mezi elitou.


Načítám tabulku ...