Obě padla v prvním utkání 0:2, oběma chybí muž, který na levý rukáv natahuje kapitánskou pásku. Za Slavii stejně jako v prvním duelu nenastoupí buldok Jan Bořil, za Spartu čerstvě zraněný myslitel Bořek Dočkal.

Jaké mají vlastně čeští velikáni šance a ambice?

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů: AC Sparta Praha - AS Monako, 3. srpna 2021 v Praze
Sparta rázně zakročí proti rasistům. Hříšníkům zakáže vstup na stadion

Před zaplněným Edenem

Čeká se plný (a očkovaný) Eden. Frenetická podpora požene mančaft do play-off Ligy mistrů. Už včera bylo prodáno více než 15 tisíc vstupenek.

„Jsem přesvědčený, že když podáme skvělý výkon a poprvé po dlouhé době bude zaplněný Eden, tak se to překlopí na naši stranu,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský.

„Nedá se nic dělat, že jsme prohráli první utkání. Druhá půle je u nás doma, musíme to zvládnout,“ doplnil obránce Taris Kačaraba.

Slavii však nečeká rozhodně lehká úloha. Maďarský obr hrál v minulé sezoně Ligu mistrů v níž se potkal i s Barcelonou a Juventusem tedy s Lionelem Messim a Cristianem Ronaldem.

Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.
Omluva, neomluva, Pelta jel (zase) na červenou. Očista ještě nějakou dobu potrvá

V prvním duelu byla Slavia sice na první pohled lepší, ale domácí ukázali, jak velké zbraně mají. Především šikovnost, bleskový přechod do brejku. To značí nebezpečí, český mistr se logicky bude muset hnát na zteč. Připomeňme, ztrácí dvě branky.

„Pokud podáme takový výkon a vstoupíme do zápasu stejně, šance si vytvoříme. Pokud bychom navíc dali rychlý gól, bude to jiný zápas. Fotbal se ale rozhoduje ve vápnech, tam se musíme zefektivnit, abychom vytvořené šance proměnili. Soupeř teď vede, musí ale ještě zvládnout odvetu u nás doma,“ upozornil Trpišovský.

Postup Sparty by byl senzací

Mission Impossible, tak vypadá cesta Sparty do Francie.

Zázraky se však občas dějí, že? Pokud Letenští zvládnou zlomit domácí prohru 0:2, bude to z říše kouzelníků. To je zřejmé. Monako bylo na Spartě skvělé, jasně lepší. Kvalita byla jinde.

Jaromír Bosák, oblíbený sportovní komentátor
Bosák útočí na rasisty: Máme udělat ghetta, kde budou slavit černí kluci?

„Když dáme první gól, dít se může cokoli,“ pronesl troufale trenér Pavel Vrba.

„My chceme vyhrát a uděláme všechno, abychom postoupili,“ prohlásil obránce Tomáš Wiesner. Ale…

Monako v minulé sezoně padlo doma v lize pouze dvakrát z devatenácti možností. Navíc, jak už bylo řečeno, není k dispozici lídr ofenzivy Dočkal. Mimo hru je rovněž duo Ladislavů Krejčích. Ve výpravě není ani útočník Lukáš Juliš či levý bek Casper Höjer. Stále mimo je rovněž reprezentant Ondřej Čelůstka.

Naopak se vrací svalnaté monstrum Lukáš Štětina. Zda nastoupí, je spíše nepravděpodobné. Stejně jako postup Sparty. Ale třeba to bude mýlka.