Po absolvované přípravě v kádru Pražanů nakonec přece jen padlo rozhodnutí, pro šikovného středopolaře bude nejlepší, když se i nadále bude zdokonalovat v Hoftychově partě. „Těším se moc, doufám, že klukům pomůžu a budeme úspěšní. Liberec byl pro mě jediná varianta,“ řekl na úvod jednoznačně.

Na konci minulé sezony uchvátil. Michal Beran převedl během své premiérové sezony ve FORTUNA:LIZE kvalitní výkony, skvěle zastoupil zraněného Alexandra Balutu a několikrát ukázal, jaký poklad v něm Slovan má. Společně s výkony ale začal vzrůstat i zájem giganta z pražské Slavie a Severočeši nakonec po vleklých jednáních nemohli nabídce odolat. Po přestupu se 20letý záložník připojil do sešívaného kádru a absolvoval v Edenu celou přípravu, kterou narušila karanténa po nákaze koronavirem.

Krásná studánka - Višňová
FOTO: Druhý debakl pro fotbalisty z Osečné

„Příprava byla výborná, cítil jsem se mezi klukama dobře. Moc mi pomáhali a jsem moc rád, že že jsem si to ve Slavii mohl vyzkoušet. Velký problém karanténa nebyla, jen jsme měli chvíli pauzu,“ ohlížel se Beran za uplynulými týdny.

Rozhodnutí o návratu do Liberce padlo po komunikaci s trenérským štábem Slavie, v prvním ligovém duelu Pražanů talent nenastoupil „Těším se moc, doufám, že klukům pomůžu a budeme úspěšní. Liberec byl pro mě jediná varianta.“

DOBRÁ NÁLADA

První gól v lize Beran zaznamenal proti Slovácku, v jehož dresu se dřív rozvíjel, během premiérových 12 startů zapsal ještě asistenci. „Pavlu Hoftychovi jsem moc vděčný za to, že mi příležitost dal a pomohl mi se dostat do ligy. Bavili jsme se zatím jen krátce o mé roli a celkově o nynějším rozpoložení týmu,“ pokračoval pouze 167 centimetrů vysoký záložník.

Slovan nadále trápí velká obměna kádru, tým se prozatím sehrává a přípravu směřuje k druhému předkolu Evropské ligy, které odehraje 17. zaří. „Nálada v týmu je dobrá. Věříme, že se nám bude dařit a navážeme na minulou sezónu. Chvíli si to vždycky sedá, ale myslím, že je to lepší a lepší.“

Liberec vyhrál v Mladé Boleslavi 6:4.
Příprava: Futsalisté Liberce vyhráli v Boleslavi 6:4

V čem se nejvíc za posledního půlroku, který byl výrazně ovlivněn koronavirovou krizí, Beran posunul? „Myslím, že jsem se musel zlepšit obecně ve všem, protože jsem se dostal do dospělého fotbalu. Nejvíc si ale myslím, že jsem zapracoval na síle a dynamice. A taky po taktické stránce jsem se musel hodně zlepšovat.“ Těší ho i zvládnutá maturita, díky níž se může soustředit už jen na fotbal.

Žádné cíle do nové sezony nemá. „Chci hrát tak, abych byl platný pro tým a byl se sebou hlavně já sám spokojený.“

Kryštof Rossmann