„Rádi bychom mu dopřáli hattrick, ale z logických důvodů jsme ho vystřídali,“ vysvětlil trenér Slovanu Pavel Hoftych.

Jak byste zhodnotil utkání s Opavou?
Začátek zápasu do první vstřelené branky byl z naší strany rozháraný. Opava hrála velmi kvalitně, bylo tam hodně soubojových situací přes Juřenu a ztráceli jsme i dlouhé míče, které směřovaly na něj. Po středečním duelu jsme měli možná trochu pomalejší rozjezd. První dva góly určily ráz utkání. O přestávce jsme nabádali hráče k tomu, aby šli do druhé půle s tím, že stav je 0:0. Opava je silná ve standardních situacích, a proto jsme se nechtěli dopouštět faulů na naší polovině. Dali jsme další dvě branky, přičemž jsme jich mohli vstřelit víc. Dobré bylo, že někteří hráči měli v nohách 120 minut a navzdory tomu byli běhaví. Zaslouženě jsme vyhráli.

Z jakého důvodu jste stáhnul Kuchtu už v 52. minutě?
Kuchta odehrál 120 minut na Slovácku aktivním způsobem, neustále běhal a napadal. Už před zápasem jsme zvažovali, jestli nepůjde Rondić do základu a Kuchtu bychom nechali odpočinout. Nakonec tam šel Kuchtič, u kterého jsme věděli už o poločase, že ho budeme střídat. Rádi bychom mu dopřáli hattrick, ale už toho měl v nohách hodně. Navíc nás čeká v týdnu další zápas.

Proti Opavě jste opět udrželi čisté konto. Je to jedna z věcí, na kterou se zaměřujete?
Na podzim jsme inkasovali hodně branek. Momentálně máme odehrány čtyři zápasy s jedním inkasovaným gólem včetně dlouhého prodloužení na Slovácku. Myslím si, že obranná činnost funguje a zrovna Karafiát je typem hráče, který se chová zodpovědněji, když je na něj navalena větší odpovědnost. Hráči samozřejmě ví, že je potřeba se vracet a myslím si, že tenhle úkol celkem slušně plní.

Ve středu hraje Slovan odložený duel s Teplicemi.