Trenéři Dynama Nikl a Zápotočný dali v brance po nějaké době šanci Davidu Šípošovi, jinak ale do hry poslali svůj tým v osvědčené sestavě z posledních zápasů.

Jihočeši začali hodně aktivně, jenže úvod utkání daleko líp zvládli hosté , kteří po deseti minutách vedli 2:0!

Jak k tomuto šokujícímu začátku zápasu došlo?

V 7. minutě Čavoš s malou domů otálel tak dlouho, až jeho zpětnou nahrávku vystihl Frýdek, po jehož ideálním pasu Olatunji dal na 0:1, a krátce nato Tupta svůj slalom velkým vápnem Dynama zakončil nechytatelnou střelou na zadní tyč na 0:2.

Domácí s krajně nepříznivým skóre snažili něco udělat a už ve 13. min. se mohli vrátit do zápasu, brankář Bačkovský však míč Čermákově dělovce pod břevno skvěle vytáhl na roh. Ve 25. minutě už se ale fanoušci Dynama dočkali, když Hora přistrčil míč ve vápně na Hellebranda, na jehož výstavní ránu Bačkovský nedosáhl.

V závěru úvodní půlhodiny sice hostující Prebsl po Frýdkově přímém kopu dostal potřetí míč za Šípošova záda, avšak VAR odhalil ofsajd.Více ze hry však v této fázi utkání jednoznačně měli Jihočeši. Ve 37. min. Čavošova tvrdá střela z vápna minula jen těsně tyčku branky hostí a čtyři minuty nato po akci Sluky a Čermáka po Adediranově střele tečoval Fukala míč do vlastní branky – 2:2.

Jak první půle končila, tak ta druhá začala: v 50. minutě po Horově standardce Králik výstavní hlavičkou dokonal velký obrat Dynama – 3:2!

I nadále se na Střeleckém ostrově hrál z obou stran divácký fotbal. V 54. minutě po Tuptově centru Presiler hlavičkoval nad Šípošovu branku, více ze hry i více šancí ale mělo Dynamo, jehož hráči dvakrát trefili spojnici tyče a břevna – v 60. minutě Čavoš, v 68. minutě Hellebrand!

Deset minut před koncem mohl výhru Dynama pečetit Potočný, po Haisově ideální nahrávce ale z vyložené šance pálil nad branku. Na druhé straně ve čtvrté nastavené minutě Tupta z několika kroků napálil míč do břevna…

O postupujícím do semifinále skupiny o umístění se rozhodně až v sobotní odvetě v Liberci, což ale nic nemění na tom, že Dynamo diváky v prvním semifinále potěšili jak zaslouženou výhrou, tak především i výbornou hrou.

Dynamo ČB - Liberec 3:2 (2:0) - Branky: 25. Hellebrand, 41. Adediran, 50. Králik – 7. Olatunji, 10. Tupta. ŽK: Čermák – Červ. ČK: Červ (84.)- Čermák (90 +4.). Diváci: 3246. Rozhodčí: Krejsa – Kotík, Dresler. Dynamo: Šípoš – Čoudek (71. Broukal), Havel, Králik – Čavoš (86. Matoušek), Čermák, Hellebrand, Penner (71. Potočný), Hora – Čmelík (17. Sluka), Adediran (71. Hais). Liberec: Bačkovský – Fukala (46. Preisler), Purzitidis, Prebsl, Plechatý – Varfolomejev, Frýdek (57. Doumbia), Valenta (46. Červ) – Ahmad (74. Polyák), Olatunji (57. Rabušic), Tupta.