„Jsme rádi, že máme tu možnost hrát zápas play-off o postup do základní skupiny Evropské ligy. Velmi si toho vážíme. Dosud jsme hráli dvakrát venku, a proto jsme rádi, že můžeme hrát doma,“ kvituje trenér Slovanu Pavel Hoftych.

„Bohužel se ale duel uskuteční bez diváků, což nás velmi mrzí. Lidi by si utkání určitě užili, ale takhle je to dané. Ceníme si toho, že jsme přešli přes litevského a rumunského soupeře a porveme se o postup,“ pokračoval Hoftych na tiskové konferenci.

Liberec čeká zápas roku. V jakém rozpoložení se nachází kabina před startem střetnutí? „Zápas roku 2020 to asi bude. Některé hráče jsme pošetřili nejen kvůli partii v Evropě, ale i z důvodu cestování, které při čtvrtečním klání zabere hodně času. Momentálně jsme kompletní, nikdo nemá žádný zdravotní problém a všichni hráči jsou k dispozici,“ řekl spokojeně Hoftych.

„Každý z fotbalistů ví, že se jedná o důležitý zápas, proto jeho významnost už my trenéři nechceme nějak zveličovat, abychom se nedostali zbytečně pod tlak. Všichni víme, o co jde a že můžeme i nadále hrát evropskou soutěž,“ přistupuje Hoftych pragmaticky k nastalé situaci, byť si je vědom zkušeností a kvality soupeře.

„Jedná se o rekordmana kyperské ligy a někdejšího účastníka základní skupiny Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Určitě má velké jméno a jsme rádi, že ho zde můžeme přivítat,“ těší se na vzájemnou bitvu kouč Hoftych.

Liberec se může do základní fáze Evropské ligy vrátit po několika letech. „Klobouk dolů před tím, že se Liberec několikrát dostal takhle daleko. Neustále plní koeficient pro český fotbal, což je velmi důležité. Jsme rádi, že jsme na to předchozími dvěma výhrami navázali. Byli bychom šťastní, kdybychom šli dál, ale respektujeme sílu soupeře,“ uvedl liberecký lodivod.

„Nicméně Apoel se rovněž nachází v situaci, kdy by potřeboval postoupit. Pro Liberec jsou evropské poháry vždycky důležitá součást rozpočtu a s jeho naplněním si můžete přinést kvalitní hráče. Je to klíčový krok pro celý klub a mužstvo, ale rozhodne se na hřišti,“ má jasno Hoftych, který má kyperského soka přečteného.

„Mezi jejich silné stránky patří určitě ofenzivní síla, vepředu má zkušené hráče, kteří dokáží přejít v situacích jeden na jednoho. Mají kvalitu v zakončení. Na druhou stranu dali dohromady nové mužstvo, často mění sestavu, kterou tím pádem nemají tolik konsolidovanou. To může být naopak naše výhoda.“

APOEL je tým prakticky bez kyperských hráčů. K jakému mančaftu v naší lize byste ho přirovnal a jak se proti němu hraje? „Jsou tam hráči podobných kvalit, jaké má u nás třeba Plzeň. Na taková mužstva umíme zahrát lépe než na týmy, které nám zavřou obranu a jsou zarputilé a důrazné. Jedná se ani ne tak o evropské jako spíš o celosvětové družstvo, protože jsou tam borci z různých kontinentů. Kvalita hráčů je velká, ovšem zase může chybět ta týmovost. Na tohle budeme sázet,“ uzavřel trenér Hoftych, jehož svěřence čeká velká výzva.