Liberecký sok sídlí ve městě Târgoviște, které se nachází přibližně 80km severozápadně od hlavního města Bukurešti. Dalo by se říci, že páteční soupeř Slovanu má poměrně dlouhou historii, jelikož pod názvem FCM Târgoviște působil v rumunských soutěžích od roku 1948. To ale skončilo v roce 2010 po neshodách mezi původním majitelem klubu a městem, které se rozhodlo ještě v tomtéž roce založit nový subjekt pod dnešním jménem. Na založení se podíleli také bývalý rumunský internacionál Gheorghe Popescu a bývalý mezinárodní rozhodčí Ion Crăciunescu.

Nově založený klub se poprvé probojoval do nejvyšší soutěže v sezóně 2019/2020. Hned v následující sezóně, tedy té minulé, vyrovnal klubový rekord FCM Târgoviște, když skončil na sedmém místě ligové tabulky. Momentálně se v šestnáctičlenné tabulce nachází Chindia na 11. pozici.

Rumunský celek už v Turecku odehrál dva přípravné duely - první proti tamnímu druholigovému týmu Çorum FK, v němž zvítězil 2:0. Pak ale Chindia podlehla maďarskému Paksi FC 0:3.

Liberečtí pak sehrají další přípravný zápas, to už na herním tureckém kempu, kde je v pátek 21. ledna prověří Warta Poznań.