Trenér Liberce Pavel Hoftych udělal několik změn v sestavě. Do branky poslal místo tradiční jedničky Filipa Nguyena Milana Knoblocha. V Příbrami se musel obejít bez stoperů Tarase Kačaraby a Ondřeje Karafiáta. Kačaraba byl v předchozím duelu s Boleslaví vyloučen, Karafiát nasbíral osm žlutých karet, takže bude chybět i proti Ostravě.

Na pozici stoperů se postavili Jakub Hromada a Kamso Mara. Svůj první prvoligový start si připsal záložník Kristian Michal a do útoku místo Jana Kuchty naskočil Imad Rondič.

Na první šanci se čekalo až do třinácté minuty, kdy z levé strany odcentroval Baluta a Rondič hlavičkoval pouze do břevna. Gól však nakonec padl na druhé straně. Michal fauloval před pokutovým územím a z nařízeného přímého kopu otevřel skóre krásnou střelou Martin Nový.

O vyrovnání se pokusil agilní Baluta, ale spolu s brankářem Melicharem přeloboval i příbramskou svatyni. Příbram hrála s chutí, což Liberec poznal v 29. minutě. Cmiljanovič zatáhl míč až k brankové čáře, odkud nahrál Zorvanovi a ten našel na středu vápna dobře postavného Martina Nového, který zvýšil na 2:0 pro domácí.

To ještě nebylo v prvním poločase všechno. Cmiljanovič chyboval při odkopu, čehož využil Jakub Pešek, který sám před Melicharem nezaváhal a vrátil Slovan zpět do hry. Po pauze pálil z uctivé vzdálenosti Nový, ale liberecký brankář Knobloch mu radost z hattricku nedopřál.

Přesto mohl Liberec potřetí inkasovat. Antwi nacentroval do pokutového území, kde míč nikdo netečoval a ten nakonec skončil až na tyči Knoblochovy klece. Poté se k odraženému balonu dostal Rondič, leč z velkého vápna přestřelil.

S blížícím se koncem zápasu upadl po souboji s Melicharem Kuchta, ale rozhodčí Julínek na penaltový puntík neukázal. Víc se toho už nestalo, a tak Příbram slaví veledůležité tři body.

FORTUNA:LIGA – 29. kolo

1. FK Příbram – FC Slovan Liberec 2:1 (2:1)

Branky: 18. a 29. Nový – 41. Pešek. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Melichar. ŽK: Tregler, Cmiljanovič, Melichar – Hromada, Alibekov.

Sestavy

1. FK Příbram: Melichar – Kvída, Kingue, Dramé, Nový (90. Pazdera) – Tregler, Soldát – Antwi (72. Jindráček), Zorvan (81. Pinc), Cmiljanović – Polidar (81. Slepička). Trenér: Horváth.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Hromada, Mara, Mikula – Alibekov, Michal (70. Kuchta) – Malinský (58. Zeman), Baluta (87. Beran), Pešek (87. Mashike) – Rondič. Trenér: Hoftych.