Byli to právě hráči Bohemians, kdo vstoupil do utkání aktivnějí. Získali si i mírnou převahu a nebýt výborného zákroku brankáře Knoblocha ve 23. minutě, mohli po střele Nováka jít do vedení. To domácí Slovan poprvé ohrozil brankáře hostí až po třiceti minutách hry, střílel Matoušek, brankář hostí byl ale připravený.

A protože žádné výraznější šance a s nimi góly nepřišly, šlo se do kabin za stavu 0 : 0.

V úvodu druhé půle bylo znát, že trenér domácích Kozel měl v kabině asi důraznější „proslov“. Slovan byl důraznější, aktivnější a po deseti minutách hry se ocitl v šanci po nahrávce Havelky Matoušek. Brankář hostí ale ani tentokrát balon za svá záda nepustil. Zlepšená hra a mírný tlak všek odměnu přinesly a Liberec šel v 73. minutě do vedení. Po kopu z rohu byl důsledný Chaluš a dopravil míč do soupeřovy sítě. Následovalo zkoumání u videa, ale branka platí.

Kamenice (žlutozelené dresy) doma porazila Stráž nad Nisou 3:0.

Radost však domácím borcům dlouho nevydržela. O pět minut později přiťukl Hronek balon nabíhajícímu Puškáčovi a ten ranou k tyči z hranice velkého vápna vyrovnal.

To však ještě nebyl gólům konec. V 90. minutě, po zmatcích před brankou hostí, vypálil z otočky Tupta a Slovan vedl 2 : 1. Zápas se pak ještě o šest minut nastavoval, Bohemka se snažila o srovnání stavu, po zahrávání trestného kopu se před libereckou brankou ocitl na hrotu i gólman Bohemians Bačkovský. Stav se již nezměnil a Slovan si připsal z těžkého utkání tři body.

FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 2 : 1 (0 : 0)

Branky: 73. Chaluš (Júsuf Hilál), 90. Tupta (Mikula) – 78. Puškáč (Hronek)
Karty: 25. Koscelník (LIB), 41. Plechatý (LIB) – 20. Köstl (BOH), 33. Keita (BOH), 52. Ljovin (BOH), 90+7. Bačkovský (BOH)

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka (87. Faško) – Koscelník (65. Nečas), Ch. Frýdek (65. Rondić), Jan Matoušek (85. Tupta) – Júsuf Hilál (87. Rabušic)

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra – V. Novák (64. Nový), Ljovin (90+1. Koubek), Hronek (81. Vacek), Květ, Fulnek (46. Puškáč) – Keita (64. Bartek)