Po reprezentační pauze se nejvyšší fotbalová soutěž vrací. Slovan čekají nesmírně těžké duely v souboji o šestku. Nejprve na Slavii a poté doma s Jabloncem. Zápas se Sešívanými má jasného favorita. Slávie, která letos v lize válí a vládne tabulce, zároveň září i v evropské lize, kde naposledy vyřadila několikanásobného mistra této soutěže španělskou Sevillu.

Na podzim, kdy se oba celky střetly naposledny na stadióu u Nisy, nevzpomínají Liberečtí v dobrém. Slavie se třefila ve 3. minutě zásluhou Stocha a navíc byl již ve 12. minutě vyloučen po druhé žluté Mikula. I přes oslabení přinesl druhý poločas napínavý souboj, ve kterém Slávisté inkasovali hned 7 žlutých! I přes to ale žádný gól Slovan nevstřelil a prohrál 0:1.

Nutno dodat, že v posledních třech vzájemných zápasech se Liberečtí neprosadili ani jednou.

Pražané se budou  muset pravděpodobně obejít bez trojlístku Hromada, Tecl a Ševčík. Poslední jmenovaný odešel z Liberce právě do Slavie na podzim, ale zranění ho do hry nepustí. Zatím co Slavie bude útočit na pátou výhru v řadě, svěřenci Zsolta Hornyáka budou bojovat o první jarní body na hřišti soupeře.

Utkání startuje v sobotu od 17:30 v Edenu.