Domácí hráči se pokusí utnout nepříznivou šňůru a v nejvyšší soutěži po pěti zápasech zvítězit. Naopak Slovan touží potvrdit povedenou sérii, během níž prohrál jediné z posledních šesti kol. Ve vzájemných ligových duelech Severočeši neprohráli se Slováckem už jedenáctkrát za sebou.

Slovácko čeká na ligovou výhru od poloviny srpna, v posledním utkání ale dokázalo i v deseti uhrát remízu 2:2 v Olomouci. "Po pěti ligových zápasech bychom konečně chtěli zažít pocit vítězství. Cítím z kabiny odhodlání páteční večerní zápas zvládnout, věřím, že v tomto termínu přijde dost lidí a povzbudí nás. Dokázali jsme dát v minulém kole dvě branky, jednu dokonce v oslabení. Takže bychom rádi na produktivitu navázali a vzadu pokud možno uhájili čisté konto," řekl asistent trenéra Slovácka Michal Šmarda.

Tým z Uherského Hradiště doma v lize podlehl Liberci pětkrát za sebou a v posledních třech zápasech shodně 0:1. "Liberec začátkem týdne zvládl otočit nepříznivý vývoj doma s Českými Budějovicemi, je to velmi silný protivník. Na cizím hřišti dokáže být svým způsobem hry s výborně zvládnutou přechodovou fází a brejkovými příležitostmi hodně nepříjemným soupeřem," podotkl Šmarda.

Liberec v pondělí po přestřelce porazil České Budějovice 4:2 a rád by pokračoval v posunu tabulkou. "Slovácko doma dlouhodobě vykazuje velmi dobré výsledky, doma je velmi nebezpečný soupeř. Fanoušci mu umí v domácím prostředí vytvořit velmi bouřlivou atmosféru. V posledním utkání v Olomouci i v deseti lidech byli schopni srovnat skóre na 2:2, takže je vidět, že i za nepříznivého stavu nebalí hru. Ale my určitě budeme chtít na Slovácku bodovat, nejedeme tam na výlet," řekl asistent trenéra Liberce Pavel Medynský.

Předehrávka 12. kola začne v pátek v 18:00.