V týdnu od 17. do 22. června budou hráči trénovat v Liberci. Následně je 23. a 24. června čeká tradiční turnaj v Benátkách nad Jizerou, kde budou hrát také druholigové celky Táborsko a Příbram a prvoligová Mladá Boleslav. Slovan nastoupí v semifinále proti příbramské partě, která neuspěla v baráži o postup do nejvyšší soutěže.

Následovat bude další blok libereckých tréninků a první červencový den přípravné utkání v Poznani proti místnímu Lechu. Na 5. července je podle oficiálního klubového webu naplánován přípravný zápas proti Varnsdorfu v Mnichově Hradišti a o tři dny později souboj s Jihlavou v Nymburku.

Momentka z utkání Studence v Železném Brodě.
Studenec přišel v závěru o bod. Zazmatkovali jsme a přestali hrát, mrzí Hrubého

Letní pauza bude gradovat na letním pětidenním soustředění. Na 10. července je naplánován odjezd do německého městečka Bad Füssing. Jedná se o město, které přímo sousedí s rakouskou hranicí a od druhého státu jej odděluje řeka Inn. Zde čekají hráče dvě přípravná utkání. První proti maďarskému celku Puskás Akadémia FC, který stále vede bývalý liberecký trenér Zsolt Hornyák. Druhé utkání je pak naplánováno na den odjezdu, tedy 15. července. Soupeř je zatím v jednání.

Po návratu z Německa budou mít hráči jeden den volno. Poté je čeká poslední týden před startem nového ligového ročníku, který stráví tréninkovými jednotkami v Liberci. Liga začne 22. července.