FC Viktoria Mariánské Lázně

Západočeši vstoupili do divizní sezony domácí porážkou 0:5 s Přešticemi. Ve druhém kole si ale spravili náladu, když porazili Katovice 3:1. Naposledy se utkali na svém stadionu proti Klatovům, které zdolali 1:0. Viktorka tak má po třech zápasech, dvou výhrách a jedné porážce na svém kontě 6 bodů a momentálně zaujímá sedmé místo v tabulce.

Mariánské Lázně mají za sebou už dva souboje v letošním ročníku MOL Cupu. Nejprve v předkole přetlačily Rakovník 2:0 a v další rundě smázly Březovou 3:0. Teď se postaví proti ligovému soupeři.

FC Slovan Liberec

Liberečtí fotbalisté si v posledních dvou ligových zápasech zvedli sebevědomí, když přemohli Karvinou 1:0 a posléze si vyšlápli také na Spartu (3:1). Proti Pražanům zazářil dvěma brankami Tomáš Malinský, který zároveň vybojoval i, jak se později ukázalo, chybně nařízenou penaltu. Díky těmto šesti bodům se Slovan vyhoupl z barážových pozic až na desáté místo v tabulce.

O nadcházejícím víkendu se svěřenci trenéra Pavla Hoftycha střetnou s Bohemkou, ale ještě předtím si uprostřed týdne střihnou pohárový zápas s Mariánskými Lázněmi. „Nejedeme tam nic podcenit, chceme postoupit a následně se připravit na Bohemku,“ řekl před utkáním trenér Liberce Pavel Hoftych.

„Musíme za každou cenu postoupit, ale takové zápasy jsou nepříjemné. Nesmíme nic podcenit, musíme od začátku na ně tlačit a zvládnout to,“ nechal se slyšet obránce Michal Fukala.