Duel zhodnotil liberecký záložník Roman Potočný následovně. „Začali jsme suprově, ale pak jsme měli šílenou pětiminutovku, v níž jsme nikdo nevěřil, co se děje. Naštěstí jsme ale stihli do poločasu vyrovnat a druhá půle byla v naší režii. Pro diváky to bylo super utkání a je jen škoda, že jich nepřišlo víc,“ litoval nízké návštěvy Potočný.

Co se stalo s libereckým týmem v již zmíněných pěti minutách? „Tohle spíš musí hodnotit trenér a ne já. Myslím si, že jsme koncentraci neztratili. Jen nám utekly dvě situace. Hlavní ale je, že jsme nakonec vyhráli,“ uvedl Potočný.

Liberecký Baluta v modrém překonává brankáře Staňka.
Slovan otočil duel s Budějovicemi a v přestřelce zvítězil 4:2

Střetnutí s Budějovicemi Potočnému vyšlo, protože dal druhý gól a navíc ještě vybojoval penaltu. „Hrálo se mi dobře. Byl jsem i rád, že jsem vůbec dokázal kopnout roh, po kterém dal Petar branku, protože mě tahal stehenní sval. Pak jsem poprosil trenéra, jestli by mě vystřídal, protože mě sval trochu tahal,“ objasnil důvod svého stažení v 77. minutě.

Během klání byla nařízená penalta pro Liberec, kterou nakonec zahrál Kamso Mara a nikoliv Potočný, který je pravidelným exekutorem pokutových kopů. „Důvodem nebylo zranění. Kamil mě poprosil, zda bych mu penaltu nechal. Já nejsem hamoun a navíc i on to trochu potřeboval, protože byl hlavou dole. Neříkám, že mi to v první chvíli nevadilo, ale když dal gól, tak jsem byl rád, že jsme opět skórovali,“ pronesl s úsměvem na tváři Potočný, který přiznal, že svému spoluhráči věřil.

Sourozenci Ondřej Kolář a Lucie Kolářová si jsou blízcí. Když můžou, jdou si zahrát plážový volejbal.
Fotbal, volejbal, fandění. Sourozenecké pouto u Kolářových funguje dokonale

Byla penalta jasná? „Nejsem ten, co to má hodnotit. Já jsem koukal na balon a najednou přišla rána. Jirka Kladrubský mi také říkal, že se díval rovněž na míč, ale zároveň mě sestřelil,“ vrátil se k penaltovému momentu faulovaný hráč.

„Dostal jsem skvělou přihrávku od Tomáše Malinského a máme za úkol zavírat zadní tyč, takže jsem tam byl a snažil jsem se to dát hlavou do protipohybu gólmana, což se povedlo,“ popsal Potočný svůj gól, kterým vyrovnal na 2:2.

Ilustrační foto
Bodů si musíme vážit, říká liberecký útočník Rostislav Marosz

Gólový zápas byl potřeba, protože Liberec se dlouho trápil v koncovce. „Bylo to dlouhé čekání. Říkali jsme si před zápasem, že už bychom konečně mohli dát víc gólů než jen jeden nebo dva. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli,“ řekl spokojeně Potočný.

„Dostali jsme blbý gól na 1:0, když jsme chvíli hráli o deseti, protože nám ošetřovali hráče. Následně jsme sice dali dva rychlé góly a měli soupeře na lopatě. Vzápětí jsme ale inkasovali branku na 2:2. První poločas byl nahoru dolů a pro druhé dějství jsme si řekli, že chceme hru zklidnit. Jsme zase za šašky, protože znovu vedeme, ale nakonec jedeme se čtyřkou domů,“ smutnil budějovický David Ledecký, který po pěti minutách na hřišti vyrovnal na 1:1.

Fotbalisté Liberce se radují ze vstřelené branky do sítě Prostějova.
FORTUNA:LIGA pokračuje dalším kolem, k Nise zavítají Budějovice

„Jsme zklamaní z toho, že z Liberce nevezeme žádný bod. Bohužel ten bod nevezeme zaslouženě, protože jestli budeme předvádět takové nesmysly jako proti Liberci, tak můžeme jen těžko pomýšlet na nějaký bodový zisk,“ posteskl si na pozápasové tiskové konferenci trenér Českých Budějovic David Horejš.

Duel s Českými Budějovicemi zhodnotil také trenér Liberce Pavel Hoftych. „Byl to zajímavý zápas s infarktových vstupem, kde po naší rychlé brance jsme během chvilky prohrávali 1:2. Další průběh byl nahoru dolů, až přišla důležitá branka Potočného. Řekli jsme si, že ve druhé půli musíme zvýšit aktivitu a nakonec jsme zaslouženě vyhráli.“