Jako první se těsně před odehranou půlhodinou trefil Vít Beneš. Zimní posila si parádně naskočila na roh Tomáše Zahradníčka a Hanáci v ochozech jásali. Byl to trochu paradox. Do té doby byl Liberec lepší a Sigmu na dostřel pouštěl jen velmi sporadicky.

O druhý zásah se postaral krátce po změně stran Martin Nešpor. Znovu v tom měl prsty Zahradníček, který v poslední době hraje ve velké pohodě. V 55. minutě pláchl po levém křídle, šajtlí poslal přízemní centr do ohně, ideálně do kroku Nešporovi, který pak balon bombou napálil pod víko. Už v prvním poločase se Nešpor dvakrát připomněl. Po závaru ho ale vychytal Nguyen a po povedené otočce pálil vedle.

Další hrdina zápasu? Mohl to být brankář Miloš Buchta, který ještě v prvním poločase zlikvidoval dvě velké šance Liboru Kozákovi, krátce po druhém olomouckém gólu pak i v pokročilém fotbalovém věku ukázal rychlé nohy a zmařil i šanci Malinskému. Kdo ví, jak by se zápas bez jeho intervence vyvíjel?

Jenže v závěru právě on ještě postavil Liberec na nohy. Tvrdou ránu Karafiáta vyrazil pouze před sebe a Kozák, který si za výkon gól zasloužil, snížil čtyři minuty před koncem na 1:2. Víc už ale hosté nestihli.

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Branky: 29. Beneš, 55. Nešpor – 86. Kozák. Rozhodčí: Orel – Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Kalvach - Potočný, Hybš. Diváků: 2832.

Sigma: Buchta – Chvátal, Beneš, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (90. Lalkovič), Houska, Plšek, Texl (61. Falta) – Nešpor (87. Yunis). Trenér: Václav Jílek

Liberec: Nguyen – Koscelník (67. Oršula), Mikula, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar – Potočný, Sýkora (56. Musa), Pešek (46. Malinský) – Kozák. Trenér: Zsolt Hornyák.