„Věděli jsme, že nás čeká velmi náročné utkání s mistrem a navíc ve velmi teplém počasí. Měli jsme několik vynucených ztrát důležitých hráčů. Do zápasu jsme šli se záměrem držet bezbrankový stav a pokusit se z jednoho dvou brejků si vypracovat a proměnit gólovou šanci. Byla to naše jediná příležitost,“ přiznal trenér Slovanu Pavel Hoftych.

„Bohužel jsme ale jako první inkasovali my a pak jsme ještě dostali lacinou branku na 2:0. Ve druhé půli oba týmy dostřídávaly. Tam se naše šance snižovaly a dostali jsme ještě třetí gól.  Naši mladí kluci pak ještě snížili, ale duel už byl rozhodnut po prvním poločase,“ dodal Hoftych.

Jedinou trefu Liberce obstarali mladíci, kdy Šulcovu ránu vyrazil Kovář před Milana Králíčka, který dorazil míč do prázdné branky a zaznamenal první ligový gól.  „Když to trochu odlehčím, tak jsme si hned blahopřáli k fantastickému střídání. Já bych ale z té akce ještě vyzdvihl Berana, který v tu chvíli hrál pravého křídelníka, pěkně si seběhl a takovým ťukesem celou akci rozjel,“ nezapomněl Hoftych zmínit zrod celé situace.

Jablonec prohrál na Spartě. Co znamenají výsledky proti pražským klubům v boji o pohárovou Evropu? „Vzhledem k tomu, že Jablonec hraje poslední zápas doma s Baníkem, který už do Evropy nemůže, tak bude situace těžká, protože Jablonec je na vlastním hřišti velmi silný tým. Uvidíme, jak k tomu přistoupí Baník,“ uzavřel Hoftych.

Jablonec srazily především rychle inkasované góly v úvodu obou poločasů. „Tyto momenty zápas určitě rozhodly. Dostali jsme gól ve třetí minutě prvního i druhého poločasu, je to pro mě nepochopitelné, přitom jsem na to hráče upozorňoval,“ posteskl si kouč Jablonce Petr Rada.

„Po první brance jsme tam měli víc příležitostí. Z těch tří zápasů v nadstavbě jsme měli asi největší příležitosti na vstřelení branky. Nám to tam prostě nepadá, nejsme tak důrazní v šestnáctce,“ snaží se najít příčiny neúspěchů jablonecký stratég.

„Hrajeme s top týmy, ale přesto bychom měli nějaké branky dát. Po druhé brance už to bylo těžké otočit, Sparta dominovala. Porážka mě mrzí, ale hlavně mě mrzí, že to budeme i v posledním zápase muset lepit, zase máme dva vykartované hráče,“ pokrčil rameny Rada.