Trenér Pavel Hoftych si přitom zatím může mnout ruce, 20letý bosenský útočník nastřílel v pěti přípravných zápasech pět branek a vyhlíží první ligové kolo s pražskou Spartou. Ještě předtím čeká Slovan generálka se severomakedonskou Škendijí Tetovo (pátek 7. února, 14 hodin).

Výsledky přípravy nemají na start ostré části sezony vliv, ale každý trenér vám řekne, že je radši, když se vyhrává. Slovan má doposud na tureckém herním soustředění bilanci jednoho vítězství a jedné porážky. Nejprve padl s moskevským Dynamem 0:2, za nějž mimochodem skóroval z penalty exboleslavský Nikolaj Komličenko, a pak porazil ukrajinskou Desnu Černihiv 2:1. Oba góly Severočechů vstřelil Imad Rondić a dotáhl tak statistiky k průměru gólu na zápas.

52. ČEZ Jizerská 50
Kam za sportem v Libereckém kraji: hlavním tahákem je ČEZ Jizerská 50

„Určitě jsem rád, že dávám góly, jde o úkol útočníků. Těžím ale z práce celého týmu. Musím pokračovat a trénovat dál. Doufám, že budu dávat branky i v lize,“ komentoval bosenský snajpr formu. Se spoluhráči se Rondić sžívá, na styl trenéra Pavla Hoftycha si už zvykl. „První zápasy jsem si užil. S kluky se stále poznávám, každý den je to lepší a lepší. Spoluhráči mi pomáhají se vším. Styl není problém, dřív už jsem podobně hrál,“ dodal.

S odchodem Petara Musy by pro novou tvář v severočeském klubu mohla nastat větší šance. O základ bude bojovat s Janem Kuchtou, který prozatím hostuje v klubu z pražské Slavie. Vedení se však o něj uchází, chtělo by ho na přestup.

Útočník Kanghyun Yu opouští Liberec, bude hrát za Sokolov.
Fotbalový útočník Kanghyun Yu opouští Liberec, bude hrát za Sokolov

Rondićovi dodávají branky v úvodu nového angažmá sebevědomí. „Myslím, že vždycky, jako útočník i jako hráč na kterékoliv jiné pozici, musíte mít sebevědomí a věřit tomu, co děláte. Vše ostatní pak přijde. Mít sebevědomí je ta nejdůležitější věc,“ přiznal.

V pátek Slovan odehraje generálku se Škendijí Tetovo, k prvnímu ligovému zápasu jara (15. února) odjede na pražskou Letnou. „Dobře jsme přípravu odmakali a odtrénovali. Věřím a doufám, že takto budeme pokračovat i v lize, tedy hrát dobře, dávat góly a mít i výsledky. Moje motivace je velká, pokud dostanu šanci, budu makat na 100 procent,“ uzavřel rodák ze Sarajeva.

Volejbalistky Liberce se radují z výhry nad Šternberkem.
Volejbalistky Dukly porazily Šternberk, muži podlehli Karlovarsku

Ukáže na něj trenérská lavička už před zápasem se Spartou?

Kryštof Rossmann