Máte za sebou hektický týden plný nejistoty. Jak jste ho prožíval s týmem? „Byl to takový zvláštní týden. My jsme udělali dobrou práci, protože se nám výborně povedly naše zápasy. Těšili jsme se na utkání v Teplicích, ale bohužel se nemohlo odehrát kvůli špatnému terénu. To nás zamrzelo,“ pokrčil rameny trenér Slovanu Pavel Hoftych.

„Do toho nastalo opatření vlády a režim, který je pro každého člověka včetně sportovců změnou. S klukama se sejdeme a řekneme si, co a jak bude další dny. Na víkend jsme dali hráčům volno. Uvidíme, jak se situace bude nadále vyvíjet a budeme hledat tréninkový model, abychom mohli v tomto režimu nějakým způsobem žít,“ prozrazuje plány na nejbližší dny kouč Slovanu.

„V úterý má být videokonference UEFA, která se má zabývat EUREM a dalšími mezinárodními soutěžemi. Z toho pak bude vycházet program i pro naši ligu. Budeme akceptovat veškerá doporučení a zákazy, ale zároveň se budeme snažit hráče udržovat v tempu a být připravení,“ uzavřel Hoftych.

Jak se opatření projeví na chodu akademie? „Už ve čtvrtek jsme dali našim hráčům a rodičům zprávu, že v pátek, sobotu a neděli mají hráči volno s ohledem na zrušení soutěží. Měli jsme poradu s vedením klubu a trenéry. Nebylo to pro nás jednoduché, ale rozhodli jsme se, že tento týden bude úplné volno od školičky až po B-tým,“ informuje ředitel akademie Petr Silovský.

„Sportoviště budou k dispozici jen pro A-tým a pro ostatní kategorie budou uzavřená. Opatření se týká i našich zaměstnanců, kteří budou mít do středy home office. Ve středu se rozhodneme, jak budeme postupovat dál. Určitě budeme reagovat na aktuální vývoj a budeme informace aktualizovat. Očekáváme, že v pátek si sedeme znovu a poskytneme informace na následující týden,“ upřesňuje Silovský.

Znamená to tedy, že hráči budou úplně bez tréninku? „To si nepřejeme. Vzhledem k tomu, že máme hráče z různých koutů České republiky, tak dostanou individuální plány, které budou dodržovat. Bude probíhat také komunikace s trenéry ať už přes náš interní program, nebo přes videohovory. Budeme se snažit pracovat pasivně ne na hřišti, ale na jiných věcech,“ dodal Silovský.

Zatímco hokejová nebo florbalová sezona je už úplně zrušena, ta fotbalová je zatím oficiálně přerušena. Do konce základní části zbývá Slovanu odehrát sedm zápasů, přičemž poté by měla následovat nadstavba.

Díky výbornému startu do jarní části ročníku se liberečtí fotbalisté vyhoupli na sedmou pozici, čili by za normálních okolností reálně bojovali o účast v pohárové Evropě. Zda se bude ještě o něco bojovat, nebo bude sezona definitivně ukončena, to zatím nikdo neví.

Vzhledem k tomu, že ale předčasně skončily hokejové a florbalové soutěže, lze čekat, že podobný osud potká také fotbal. Za současné situace si nikdo nedovede představit, že by jakékoliv ligy nadále pokračovaly. Na prvním místě je teď především zdraví a bezpečnost nejen sportovců, ale také fanoušků.

AKTUALIZACE: Vzhledem k aktuálním okolnostem bylo oproti původnímu záměru rozhodnuto, že i hráči A-týmu se budou až do odvolání připravovat individuálně s využitím sporttesterů a tréninkových plánů připravených kondičními trenéry.