Pražané obsadili po podzimu až 14. místo, přičemž získali 14 bodů. V jediném přípravném utkání porazili 2:0 Mladou Boleslav. Bohemka během zimy evidovala několik změn v kádru.

Nově k týmu přišli Radek Lehovec z béčka a mládežnický reprezentant Daniel Kosek, který patří Slavii, ale první polovinu sezony strávil na hostování právě pod Ještědem. Hostování na Dukle ukončil Michael Ugwu, zatímco Filip Hašek kabinu opustil a hledá si nové angažmá. Navíc je dlouhodobě zraněný Pokorný.

Liberec zakončil podzim na osmé pozici se ziskem 21 bodů. Slovan se navíc představil v Evropské lize, v níž se probojoval až do základní skupiny, ale tam jeho pouť skončila.

„Zažili jsme krásný podzim, užili jsme si ho. Byla jen velká škoda, že jsme hráli bez fanoušků. Byla to krásná zkušenost, která byla spojena se ziskem financí pro klub. Uděláme všechno pro to, abychom znovu cítili možnost se v Evropě zase objevit,“ velí trenér Liberce Pavel Hoftych.

S jakými ambicemi jeho družina vstoupí do jara? „Chtěli bychom navázat na závěr podzimu, kdy se nám podařilo dotáhnout se na čelo tabulky. Zachutnaly nám poháry a budeme se snažit, abychom byli o ně znovu ve hře. Respektujeme však naši konkurenci. Liga je kvalitní a je tam hodně týmů, které mají vyrovnanou kvalitu. V rychlém tempu bude záležet na šířce kádru a na schopnosti mladých hráčů, kteří budou muset naskakovat v průběhu. Očekávám zajímavé jaro,“ odvětil Hoftych.

Na severu Čech bývalo zvykem, že co každý půlrok byly velké změny v kádru. Tentokrát k tomuto kroku nedošlo. „Jsme rádi, že zůstalo mužstvo pohromadě. Trochu cítíme problém ve středu zálohy. Řešíme příchod jednoho útočníka, ve hře jsou nějaké možnosti. Konečně se k nám přidal Michal Faško, ale do prvního zápasu asi ještě nebude připraven,“ dodal Hoftych.

„Bohemku jako klub mám velmi rád a přeju jí hodně štěstí v celé lize a v budoucnu. Mám tam hodně kamarádů, ale teď je to soupeř a my chceme každého porazit. Bohemka je velmi nepříjemný, důrazný soupeř,“ uzavřel kouč Hoftych.

Duel FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 je na programu v sobotu od 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude Ondřej Lerch, jemuž budou s praporkem asistovat Milan Flimmel a Lukáš Matoušek. Videorozhodčím bude Pavel Franěk.