Pod novým vlastníkem má hrát klub z Podještědí důstojnou roli mezi tuzemskou elitou ve FORTUNA:LIZE a velké ambice hodlá mít i v pohárech na evropské scéně.

Společnost Preciosa, jako jediný akcionář libereckého klubu, podepsala smlouvu, na základě které Ondřej Kania nabyl prostřednictvím své společnosti opci k 75 % akcií klubu. Může ji uplatnit do 15. května 2024.

Součástí transakce je podle oficiálního klubového webu i závazek nabyvatele vložit klubu formou příplatku mimo základní kapitál významný finanční obnos. Preciosa se bude i nadále podílet na řízení a dalším rozvoji úspěšného severočeského klubu.

„Jsme velice rádi, že se podařilo uzavřít smlouvu o budoucím prodeji majoritního podílu v klubu. Jsme přesvědčeni, že nový akcionář, se kterým bude Preciosa a.s. při řízení a dalším rozvoji fotbalu v Liberci nadále spolupracovat, naváže na dobré výsledky, kterých v rozvoji nejen profesionálního, ale i ženského a mládežnického fotbalu FC Slovan Liberec dosahoval,“ stojí v prohlášení společnosti Preciosa.

Jan Nezmar by se měl vrátit do FC Slovan Liberec.
Karl údajně brzy prodá Slovan. Nový majitel přivede Nezmara, má velké plány

„Velice si vážím možnosti podílet se na budoucím směrování čtvrtého nejúspěšnějšího českého fotbalového klubu za poslední čtvrtstoletí. Mým jednoznačným cílem je ve střednědobém horizontu navázat na úspěchy, kterých Slovan konzistentně dosahoval v nedávné minulosti - tedy boj o nejvyšší příčky ve FORTUNA:LIZE a účast v evropských pohárech. Zároveň se chci osobně angažovat v rozvoji mládežnického a ženského fotbalu v rámci klubu,“ je naopak ve vyjádření Ondřeje Kanii.

V letech 2002, 2006 a 2012 získal Slovan Liberec český titul, v letech 2000 a 2015 vyhrál domácí pohár. V evropských pohárových soutěžích odehrál dosud 109 zápasů.

Vedle Slavie a Liberce se hovoří o možné změně vlastníka v Teplicích. Na začátku týdne předseda představenstva teplického klubu Pavel Šedlbauer potvrdil, že jednání se vyvíjí krůček po krůčku a nový majitel je na dobré cestě.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...