Další talent míří pod Ještěd a rovnou z britských ostrovů. Justen Kranthove vyhlíží premiérové zkušenosti s dospělým fotbalem, v kádru severočeského celku se připravuje asi měsíc, profesionální kontrakt do roku 2023 však podepsal až nyní. Adaptace proběhla podle představ.

„Jde o hráče, který se bude muset ještě hodně učit. Covidová pauza sebrala podobným mladým klukům možnosti herní praxe,“ vysvětloval úvodem Pavel Hoftych. Šanci dostává nová tvář klubu za B-tým, mezi největší přednosti levonohého obránce patří inteligentní hra s kvalitní rozehrávkou.

„Za handicap bych označil mládí, zkušenosti, fyzickou připravenost a zápasovou vytíženou,“ mínil 54letý zkušený kouč. Kvůli koronaviru se stopla také herní praxe pro ostatní liberecké hráče v B-týmu, sezona ČFL byla předčasně ukončena a až do začátku nového ročníku 2021/22 tak bude možné hrát jen přípravná utkání. Kranthove se na novou výzvu těší.

Rodák z Amsterdamu nedostával na ostrovech během posledního období příliš herního prostoru, po dlouhých letech v Leicesteru se tak rozhodl pro změnu. „Chtěl bych se zlepšit jako stoper, Slovan jsem viděl poprvé hrát proti Groningenu v roce 2015. Tehdy jsem o českém fotbale začal přemýšlet poprvé,“ popisoval.

V hlavním kádru Lišek se učil i od Harryho Maguiera, který nyní již obléká barvy Manchesteru United, v nižších věkových kategoriích zase trénoval s Lukem Thomasem a Sidneim Tavaresem. „Vidím prostory zlepšení své hry, můžu se zlepšovat. A učit se od starších hráčů kádru,“ avizoval Kranthove po úvodním měsíci dřiny pod Ještědem.

Nasával také kulturu země. „Město je tiché a krásné. Vypadá opravdu dobře, jsem šťastný, že tu jsem,“ pokračoval. „Musím zůstat v klidu a připravit se na šanci v A-týmu.“ Dřív hrával 21letý zadák v roli záložníka, primárně se s ním ovšem počítá do defenzivy.

Do Česka se dostal s přispěním agenta Martiny Říhy, sám o zkušenost ve střední Evropě ovšem požádal. „FORTUNA:LIGA je fyzická a rychlá. To je právě důvod, proč přicházím. Jako stoper se v těchto aspektech chci posunout dál.“

O šanci na soupisce hlavního libereckého týmu zabojuje po pauze, kterou tým v přestávce mezi ročníky dostal. „Musím makat už během přestávky, klub každopádně mladé hráče zlepšuje, to jde vidět,“ uzavřel s dovětkem, že rozhodně není jediným talentem v kádru.