Ve středu přivítá Plzeň třetiligové Přepeře. Pro Viktorii je MOL Cup o to důležitější, že v lize po víkendové porážce 0:2 s Libercem klesla na osmé místo tabulky a stále se jí nedaří dotáhnout k příčkám, které zajišťují účast v pohárech. Start v Evropské lize si mohou Západočeši vybojovat vítězstvím v domácím poháru.

Zatímco o osudu středečního utkání v Liberci se teprve rozhodne, zápas sousedního Jablonce s Líšní musel být kvůli nezpůsobilému terénu odložen. Severočechům nevyšla ani varianta s neutrálním hřištěm na pražském Strahově, které je po sněhových přívalech rovněž v nevyhovujícím stavu.

Severočeši měli potíže s hrací plochou už od minulého domácího utkání před dvěma týdny s Příbramí. Provázelo ho husté sněžení a v závěru se dohrávalo prakticky na oraništi.

"Po odložení nedělního utkání proti Slovácku nám během noci z neděle na pondělí napadlo na hrací plochu okolo 20 centimetrů sněhu. Vyhřívání jede naplno a sníh pomalu mizí. Pevně věříme, že se nám podaří dát hrací plochu do pořádku do dalšího domácího zápasu, který je v pátek 19. února proti Mladé Boleslavi," řekl ČTK tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Pohárový zápas se měl původně odehrát už v říjnu v Líšni, kvůli koronaviru v brněnském týmu však byl odložen. Následně Fotbalová asociace ČR, která soutěž řídí, přerušila MOL Cup až do konce prosince. Protože líšeňský trávník není vyhřívaný a před startem jarní části druhé ligy by hrozilo jeho poškození, prohodily si týmy pořadatelství.