Slavia definitivně ztratila náskok na Spartu, po remíze 2:2 v Liberci vede ligovou tabulku už pouze o skóre. Svěřenci Jindřicha Trpišovského přišli o body ve třetím zápase na půdě soupeře v řadě.

Fotbalista Slovanu Gigli Ndefe čelil rasistickým urážkám.
Nechutné. Ndefe dostal rasistické zprávy, mladý fotbalista mu nadával do opic

Zásadní moment utkání přišel v 89. minutě. Záložník Slavie Peter Olayinka se dožadoval po teatrálním pádu pokutového kopu, ihned za ním ale přiběhl liberecký obránce Gigli Ndefe, který do Nigerijce strčil a cosi mu pošeptal.

Reakce? Olayinka bez váhání vyskočil a Ndefeho surovou hlavičkou srazil k zemi. Hlavní sudí Miroslav Zelinka neváhal ani chvíli a vyloučil ho. Slavia pak v nastavení v početní nevýhodě přišla o výhru, když nakonec remizovala 2:2.

Emoce dolehly i na Trpišovského 

Po závěrečném hvizdu dolehly emoce i na slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského. Ten tak sudího počastoval peprnými výrazy. Trpišovský se následně dohadoval i s libereckým koučem Lubošem Kozlem, kterému v první chvíli odmítal podat ruku. Oba trenéři si ale celou situaci vyříkali.

FORTUNA:LIGA - 24. kolo: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha.
Sparta se po výhře s Hradcem dotáhla na Slavii, Plzeň padla s Bohemians

„Určitě se na něj budu zlobit. Měli jsme dobře rozehrané utkání a v závěru udělá takovou věc. Dá se navíc očekávat, že nám bude v nejbližších zápasech chybět,“ narážel Trpišovský na fakt, že Olayinka bude za nepochopitelný zkrat velmi pravděpodobně potrestaný na více zápasů.