Deník oslovil dvě legendy Slovanu Liberec. Bývalého obránce Miroslava Holeňáka a skvělého útočníka Jiřího Štajnera. Ani dřívější spoluhráči se ale neshodnou. „Pokud se pan Kania vždy hlásil k fanouškovství Sparty, nevidím na tom nic špatného. Naopak mně osobně by vadilo, kdyby fandil Galatasarayi,“ nechal se slyšet Holeňák, který naprostou většinu kariéry strávil v Česku a momentálně vede druholigový Varnsdorf.

Tureckému klubu dost možná fandil přímo na stadionu legendární útočník Milan Baroš, jehož jméno fanoušci červeno-žlutého celku vyvolávali a on jim za to na oplátku zamával. Odchovanec Vigantic a ostravského Baníku působil v istanbulském celku v letech 2008 - 2013, kdy si připsal 93 startů a vstřelil 48 branek. Bývalý reprezentant hrál také pod Ještědem, konkrétně v ročníku 2016 - 2017. Za Slovan naskočil do 24 duelů a pětkrát se radoval z gólu.

Štajner: Ještě v tom neumí chodit

Když se Baroš proháněl po zeleném pažitu stadionu U Nisy, Holeňák trénoval mládežnické kategorie Liberce. „Přiznám se, že jsem u televize také fandil Spartě, jakožto zástupci českého fotbalu a ne nějakým Turkům. Proč bych jim měl fandit?“ nadhodil bývalý stoper řečnickou otázku. Někdejší spoluhráč z útoku Jiří Štajner s ním ale nesouhlasil. „Je to mladická nerozvážnost a nezkušenost. Ještě úplně neumí chodit ve fotbalovém prostředí,“ zakroutil hlavou muž, jenž má za sebou šest let v německém Hannoveru.

Byznysmen Ondřej Kania získal opci na 75 procent akcií Slovanu Liberec, kterou musí uplatnit do 15. května. Stihne to ale nejspíš již během března.
Rozruch kvůli oslavě na Spartě. Budoucí boss Liberce vysvětluje, co je za videem

A jak to vidíte vy, čtenáři Deníku?


Nahrává se anketa ...