Faško při otázce ohledně své charakteristiky odvětil: „Nerad sám sebe hodnotím, věřím, že se fanouškům představím v tom nejlepším světle na hřišti. Nejlépe se cítím na středu pole v jakékoliv roli ať už víc defenzivní, nebo ofenzivní. Na podzim jsem ale hrál také v útoku a i to mi celkem sedlo.“

„V první řadě bych chtěl touto cestou poděkovat za příležitost, kterou jsem dostal. Věřím, že se nám podaří dosáhnout minimálně toho, co se podařilo celému týmu v minulé sezoně. To bylo perfektní,“ přeje si nová posila Slovanu.

FBC Liberec -  Královské  Vinohrady  6 5 sn
FOTO: Florbalisté Liberce získali proti pražským týmům dva body

Faško zároveň popisuje, kterak došlo ke kontaktu s libereckým klubem. „Na přelomu starého a nového roku proběhly kontakty, po nichž jsem absolvoval pohovory s trenérem a vedením, což bylo rozhodující. Během podzimní části se mi dařilo včetně střílení gólů, takže o mě zájem byl. Určitě větší než v létě, kde jsem si možná nemohl až tolik vybírat a zůstal jsem ještě v Nitře, což se nakonec ukázalo být správnou volbou,“ mne si ruce.

Slovenský záložník přiznal, že se zná pouze s jedním hráčem aktuálního kádru Slovanu. „Osobně se znám jen s Martinem Koscelníkem, s nímž jsem i komunikoval. Věřím, že mi ze začátku pomůže se adaptovat co nejrychleji v kabině,“ doufá Faško.

V gólové přestřelce pod Ještědem byl úspěšnější Liberec.
Bitva o krále severu vyzněla pro Liberec

Zajímavostí je, že Faško si zahrál českou ligu krátce v dresu Karviné. „Myslím, že je kvalita o něco větší než ve slovenské lize. Moc jsem toho popravdě v Karviné neodehrál, takže o to víc se budu chtít prosadit teď,“ velí Faško.

Liberec právě pokryla sněhová nadílka. Nebude problém pro Faška zvyknout si na zdejší podmínky? „Nemám s tím problém. U nás doma na Slovensku taktéž napadl sníh, a i když jsem ještě v karanténě, stále trénuji i za aktuálních podmínek. Jsem na vše připravený,“ směje se Faško.

Jarní část FORTUNA:LIGY začíná už o víkendu. Bude potřebovat Faško delší čas na adaptaci, nebo je schopen hned naskočit do tempa? „Rád bych řekl, že ano, ale nebudu si nic nalhávat. Vzhledem k aktuální situaci, která se dotkla i mě, jsem se od 28. prosince ocitl v karanténě. Trénuji individuálně každý den, protože nemám absolutně žádné příznaky. Určitý čas budu potřebovat na adaptaci, neboť přicházím do nového kolektivu a nového klubu. Hlavně mě mrzí, že jsem se k týmu nemohl připojit už na soustředění v Turecku,“ uzavřel Faško.