Baník ve skupině o titul dosud nezískal ani bod, když prohrál doma se Slavií 1:3 a poté vyšel naprázdno po nezdaru na Spartě 2:3. Ostrava tak v tabulce zaujímá šesté místo s 45 body.

„Potřebujeme body, snažíme se skončit čtvrtí anebo pátí. Škoda, že jsme to nedotáhli na Spartě. Ale byla tam ta devítiminutovka, kdy jsme dostali tři góly a na Spartě pak není lehké dohánět výsledek,” posteskl si záložník Baníku Milan Lalkovič.

„Musíme být určitě silnější na balonu, hrát sebevědomě. Hrajeme o Evropu, potřebujeme v Liberci vyhrát,” ví Lalkovič.

Ani Liberci se v nadstavbě zatím moc nedaří. Nejprve prohrál na Spartě 1:4, poté remizoval v Jablonci 1:1. Slovanu patří aktuálně pátá pozice se ziskem 48 bodů. Severočeši se kvůli kartám budou muset obejít bez Tomáše Malínského a Alexandra Baluty.

„Je to nepříjemné. Nemáme zase tak široký kádr. Šanci tak dostávají mladší hráči. My s Balům (Alexandru Baluta – pozn. aut.) si alespoň odpočineme na pohár,“ snažil se najít pozitiva Malínský.

Stopku ale budou mít i trenér Pavel Hoftych a kouč brankářů Marek Čech. „Já mám k dispozici kvalitní kolegy, jsme na jedné vlně. Už jsme tuhle situaci zažili v Boleslavi. S Pavlem Medynským a Mírou Holeňákem jsme myšlenkově propojeni. Myslím si, že jeden zápas takto zvládneme,“ věří Pavel Hoftych.

Liberec odehrál s Baníkem v základní části dva zápasy. V prvním kole vyhrál v Ostravě 2:1 a v poslední rundě remizoval doma 0:0. Historická vzájemná bilance hovoří pro Slovan, který z 53 utkání vyhrál 24. Ostrava se radovala dvanáctkrát a sedmnáctkrát skončil duel nerozhodně.

Duel FC Slovan Liberec – FC Baník Ostrava začíná v sobotu 27. června od 20 hodin.

Na Jablonec čeká mnohem těžší soupeř. Svěřenci trenéra Petra Rady narazí na rozjetou Slavii, která si s předstihem zajistila už 20. ligový titul. Pražané jsou v nadstavbě zatím stoprocentní, protože vyhráli v Ostravě 3:1 a následně v Edenu zdolali největšího konkurenta z Plzně 1:0.

Díky tomu si v tabulce vytvořili nedostižný náskok a mohli oslavit další mistrovský vavřín. „Byl to jednoznačně nejlepší pocit, jaký jsem ve své kariéře zatím zažil. Jsem obrovsky rád, že jsme všechno mohli sdílet s fanoušky. Je to zážitek na celý život,“ svěřil se autor jediného gólu  Petr Ševčík, bývalý hráč Liberce.

Jablonec neprožil úspěšný vstup do skupiny o titul. Nejprve nestačil na Plzeň (0:2) a poté urval remízu 1:1 s Libercem. Severočeši drží momentálně čtvrtou příčku a mají k dispozici 50 bodů.

„Myslím si, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Je to pro nás ztráta, ale máme ještě tři zápasy, na které se musíme připravit. Nebude to nic lehkého,“ tuší dopředu lodivod Jablonce Petr Rada.

Jablonec sehrál se Slavií v dlouhodobé části dva mače. Doma prohrál 0:2 a v Edenu vyhořel 0:5. Také v celkové bilanci se vede lépe Slavii. Z 53 zápasů vyhráli sešívaní sedmnáct, zatímco Jablonec dvanáct.

Duel SK Slavia Praha – FK Jablonec startuje v neděli 28. června od 19 hodin.