Jablonecká parta kolem trenéra Davida Horejše se vydala už ve středu v brzkých ranních hodinách autobusem do italské oblasti Gitschberg Jochtal.

Kromě nácviku herních prvků a variant čekají na hráče také tři přípravné zápasy s velmi zajímavými soupeři. Už nyní jsou potvrzené dva týmy z italské Serie A. První z duelů se odehraje už v sobotu s jedenáctým týmem loňského ročníku italské ligy US Sassuolo. Výkop má v 17.00.

Tři testy čekají také na FC Slovan Liberec. Ten se v týdnu vydal pro změnu do Rakouska. První střetnutí odehrají svěřenci trenéra Luboše Kozla rovněž v sobotu od 15:15 na stadionu v Ottensheimu, nedaleko Lince. Soupeřem devátého celku tabulky FORTUNA:LIGY uplynulé sezony bude maďarský tým Újpest FC.

V sobotu jdou do akce i Teplice. V přípravném střetnutí se poměří s Dynamem Dresden, zápas se bude hrát od 14:00 v tréninkovém centru Dynama s názvem AOK PLUS Walter-Fritzsch-Akademie. Vstup na utkání je zdarma a areál bude otevřený od 13:15.

V příštím týdnu pak žlutomodří zamíří na soustředění do jabloneckých Břízek, kde budou pobývat celý týden a kemp zakončí generálka před startem ligové soutěže, která se odehraje v pátek v podvečer na pražské Julisce s Duklou Praha.