Už od prvních minut liberečtí fotbalisté na hřišti úřadovali. V 8. minutě měla na kopačce gól nová posila Slovanu Libor Kozák, avšak toho vychytal příbramský brankář. To ale domácí mrzet nemuselo. Ve 20. minutě rozvášnil fanoušky Matěj Hybš, který se prosadil po rohovém kopu. 

Dominance Slovanu pokračovala a ve 29. minutě navýšil vedení Jakub Pešek. Ten nádhernou individuální akcí prosvištěl  přes půlku hřiště a následně poslal balón přesně ke vzdálenější tyči. Aby těch krásných akcí nebylo málo, tak se v závěru za domácí prosadil také Oscar Dorley, který téměř z 30metrové vzdálenosti přeloboval brankáře. Jeho branka bude rozhodně patřit mezi nejkrásnější góly letošní sezóny. O dominanci Libereckých v první části svědčí i poměr střel 9:0.

Domácí Doubí zklamalo střelecky a o třídu níže hrající soupeř mu udělil lekci v koncovce.
Za měsíc odstartuje fotbal na Liberecku zápasy I. A třídy

Vstup do druhého dějství byl o poznání klidnější. Nicméně fotbalisté Liberce měli stále hlad po gólech, který byl "ukojen".  V 62. minutě se trefil Libor Kozák, jenž protečoval na malém vápně balón za záda Kočího a zavěsil tak na konečných 4:0 pro Liberec.

Ohlasy po utkání

Antonín Fantiš (Útočník FK Příbram)
"Výsledek 4:0 hovoří za vše. První půle byla opravdu tragédie, ve druhé jsme se aspoň ze začátku trošku snažili hrát a nějak to vypadalo. Škoda, že se nám nepovedlo dát alespoň jeden gól kvůli psychice."

Zsolt Hornyák (Trenér Slovan Liberec)
Rozdělil bych to na dvě části. Velmi kvalitní první poločas, naproti tomu trošku nespokojenost ve druhém. Výsledek mohl být ještě hezčí, ale trošku jsme polevili z tempa, což mě trošku mrzí. Přál bych si ještě víc gólů. Velmi cenné je, že se trefil Kozák, a že jsme rychle rozhodli. Celkově děkuji svému mužstvu za výkon.

FC Slovan Liberec - FK Příbram 4:0 (3:0)

Branky: 20. Hybš, 29. Pešek (Nešický), 43. Oscar, 62. Kozák (Oscar). Žluté karty: 45. Breite (LIB), 67. Oscar (LIB), 73. Kozák (LIB) – 24. Mingazov (PRI)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Oršula (63. Malinský), Breite (C) (76. Mara), Nešický, Oscar (69. Lehoczki), Pešek – Kozák
Náhradníci: Vliegen – Lehoczki, Mara, Malinský, Pázler, Musa, Micovčák