Diamé se narodil v Senegalu, ale fotbalově rostl ve Francii. Prošel evianskou fotbalovou akademií a od léta 2019 působí v Česku. Na podzim v dresu Vlašimi odehrál sedm utkání a připsal si dva góly.

Do Liberce zamířil na půlroční hostování s opcí. „Je to mladý, talentovaný útočník s velkým potenciálem. Už je adaptovaný na český fotbal z druhé ligy ve Vlašimi. Přichází k nám na půl roku s opcí. Uvidíme, jestli se nám podaří využít jeho potenciál, dostat ho dál a udělat z něj kvalitního útočníka, který bude přínosem pro Slovan Liberec," řekl pro klubový web trenér Slovan Pavel Hoftych.

„Myslím si, že obzvlášť ve druhé lize je hra velmi soubojová. To je samozřejmě dobře, protože ve fotbale musíte bojovat, abyste vyhráli. Pro mě to jsou cenné zkušenosti a s tímto stylem hry nemám problémy," prozradila nová posila Slovanu v rozhovoru pro zmíněný web.

„Vím, že Slovan patří k jedněm z nejlepších klubů v Česku. Mám zde dva kamarády, Kamsa Maru a Mohameda Tijaniho. Říkali mi, že Slovan je velmi dobrý tým a funguje jako rodina. Občas jsem se díval i na jeho utkání," podotkl Diamé.

Nebude mu vadit zdejší klimatické prostředí? „Ve Francii jsem žil v horách, kde bylo i více sněhu. Pro mě toto není problém, jsem na takové podmínky zvyklý.“ 

„Jsem mladý hráč, vím, že musím pracovat, dobře trénovat a sbírat nějaké minuty na hřišti. Chtěl bych zde hrát delší dobu a snažit se předvádět co nejlepší výkony a jako útočník vstřelit i nějaké góly… Musím bojovat více než ostatní, protože jsem pouze na hostování a rád bych podepsal dlouhodobou smlouvu," uzavřel Diamé.