Rozhodly dvě trefy z úvodu druhé půle. Domácí dostal do vedení gól z 51. minuty, když se po centru domácího Ševčíka z rohového kopu a následném obrovském závaru prosadil Jakub Šural a díky své druhé ligové brance v kariéře dostal Zbrojovku do vedení 1:0. O osm minut později zasadil partě z Podještědí druhý zásah Michal Ševčík a pojistku pro Brno přidal osmnáct minut před koncem mazáckou trefou zkušený Jakub Řezníček.

„Zlomové byly naše nevyužité šance v prvním poločase, první gól z rohu v úvodu druhé půle a chyba před druhou inkasovanou brankou. Pak už šel náš výkon dolu a Brno vyhrálo zaslouženě,“ řekl liberecký trenér Luboš Kozel.

„Už v prvním poločase jsme trefovali konstrukci branky a příležitosti měli. V přestávce jsem hráče nabádal k trpělivosti a ta se nám vyplatila. Jsem rád, že jsme uspěli,“ uvedl brněnský kouč Richard Dostálek.

FORTUNA:LIGA, 14. kolo:

Brno - Liberec 3:0 (0:0)

Branky: 51. Šural. 59. Ševčík, 72. Řezníček. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Matoušek. ŽK: F. Souček, M. Ševčík - M. Kozák.
Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – F. Souček, Texl (78. Pachlopník) – Hladík (90. Matejov), M. Ševčík (85. Rogožan), Alli (85. Blecha) – Řezníček (90. Divíšek).
Liberec: Vliegen – Mikula (77. Mészáros), Talovierov, Plechatý, Preisler – Gebre Selassie, Červ, Valenta (58. Frýdek) – Višinský (67. M. Kozák), Rabušic (58. Rondić), Van Buren (77. Purzitidis).