"Cílem bezpečnostního opatření bude zejména zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti ve městě Liberci i v bezprostředním okolí fotbalového stadionu U Nisy. Případné narušení veřejného pořádku a páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni důrazně řešit. Kromě běžných úkolů souvisejících s bezpečnostním opatřením budou policisté dohlížet také na dodržování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," stojí na webových stránkách Policie ČR.

Do této akce bude zapojeno více bezpečnostních složek. "Na pořádek ve městě budou dohlížet a s policisty spolupracovat také strážníci Městské policie Liberec, přímo na stadionu budou k dispozici pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby, kteří budou provádět důkladné prohlídky u návštěvníků utkání při vstupu na fotbalový stadion," upozorňují fotbalové příznivce předem na možná zdržení při příchodu.

Velkým fotbalovým šlágrem bude sobotní utkání Liberec - Slavia. Foto: Jan Malířský
Kam za fotbalem: Do Liberce přijede lídr ligy pražská Slavia

"V této souvislosti apelujeme na všechny fanoušky, aby na utkání přišli včas a mohlo tak dojít k jejich bezproblémovému odbavení u vstupů na stadion. Zároveň připomínáme to, aby příznivci domácích ke vstupu na stadion využili vchod ve směru od dětského dopravního hřiště.  Pro fanoušky hostujícího týmu je určen vchod na stadion ze strany od ulice Chrastavská," píše se dále na webu Policie ČR.

S vysokým počtem slávistických příznivců ve městě může dojít k omezení dopravy. "Předpokládá se, že s přesunem návštěvníků na stadion a z něj, mohou být menší dopravní komplikace, a to především v souvislosti s případným doprovodem fanoušků. Z toho důvodu může v odpoledních hodinách dojít, dle potřeb doprovodu, ke chvilkovému uzavření některých ulic. Takové krátkodobé uzavírky ulic obdobného charakteru mohou nastat i po skončení zápasu," stojí v prohlášení na závěr.