Slovan se zásluhou Michaela Rabušice ujal vedení, Votroci vyrovnali po hodině hry, kdy se poprvé v lize trefil střídající Jan Král. Severočeši dohrávali od 34. minuty v deseti po vyloučení Filipa Havelky.

Liberec měl před zápasem jasno. Po domácích porážkách od Slovácka (0:1) a Sparty (0:5) naplno bodovat. S tím také do Mladé Boleslavi, přechodného domova Hradce, vyrazil. A začal dobře. Už v 9. minuta Gembický odcentroval a Michael Rabušic protlačil míč přes Klímu a s pomocí teče Urmy do sítě. Slovan se tak po 189 minutách dočkal prvního gólu v letošní sezoně.

„Náš cíl byl jasný - bodovat. Chtěli jsme více využívat naše útočné duo Rabušic, Rondič, což se nám ze začátku dařilo. Do zápasu jsme dobře vstoupili, ujali jsme se vedení, ale pak nás zbrzdilo vyloučení,“ uvedl trenér Pavel Hoftych.
Ještě před vyloučením Havelky v 19. minutě udeřili Hradečtí, ale radost byla krátká. Rozhodčí Zbyněk Proske situaci přezkoumal u videa a gól Jakuba Klímy kvůli ofsajdu odvolal.

A pak přišel ve 34. minutě klíčový moment: Filip Havelka u postranní čáry před střídačkami důrazně zezadu fauloval Adama Vlkanovu, sudí Proske jeho zákrok nejprve ohodnotil žlutou kartou, jenže krátce po sobě využil technologii VAR a své rozhodnutí změnil, žlutou stáhl a libereckého hráče vyloučil. Červená!

„Podle mě to bylo spíš z přemotivovanosti než z nějaké tvrdé hry,“ viděl situaci Hoftych.

Jeho protějšek Miroslav Koubek měl jasno hned. „Nechci přilévat olej do ohně, ale za mě pochopitelně červená. Viděl jsem to ze tří metrů. Adam Vlkanova měl na stulpnách i krev. I celá naše lavička vyskočila a divila se, že tenhle zákrok byl v první chvíli jen za žlutou. V tu chvíli jsme neprotestoval,“ usmál se hradecký kouč.

Po přestávce hradecký nápor rostl. Hned po příchodu ze šaten nejprve pálil Jakub Rada, vzápětí Pavel Dvořák nasměroval míč do tyče. Poté měl šťastnou ruku trenér Koubek. V 63. minutě poslal na hřiště stopera Jana Krále za útočníka Dvořáka a dvaadvacetiletý obránce po rohovém kopu Vlkanovy vstřelil hlavou svůj první ligový gól. Na hřišti byl čtyři minuty.
Hradečtí měli do konce zápasu převahu, ale branku už nedali. Skórovat se nepodařilo ani Liberci, byť Rondič a Jan Matoušek neměli ke gólu daleko.

„Proti nabuzeným Hradečákům s hodně vysokými hráči bylo složité prosadit se. Zvlášť druhý poločas byl pro nás těžký. Hráči to ale odjezdili, odmakali a ubojovali jsme bod,“ dodal Pavel Hoftych.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 67. Král - 9. Rabušic. Rozhodčí: Proske - Dresler, Leška - Adam (video). ŽK: Vašulín - Rada, Matoušek. ČK: 34. Havelka (Liberec). Diváci: 960.

Hradec: Fendrich - Mejdr, Donát, Klíma (69. Kateřiňák), Urma - Kodeš, Rada (85. Soukeník) - Prekop, Dvořák (63. Král), Vlkanova - Vašulín (85. Kubala). Trenér: Koubek.

Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Mikula, Fukala - Nečas (61. Mészáros), Havelka, Faško, Gembický (61. Matoušek) - Rabušic (41. Purzitidis), Rondič. Trenér: Hoftych.